SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Spersonalizowane kanały w YouTube Leanback (wideo)

Usługa YouTube Leanback, zoptymalizowana dla przeglądania treści wideo z serwisu na ekranie telewizora, została wzbogacona o nową funkcję - "Personalized Channels".

Spersonalizowane kanały w YouTube Leanback (wideo)

Funkcja umożliwia tworzenie własnych kanałów tematycznych. Po przejściu na stronę YouTube.com/leanback i wybraniu opcji "Create Channels" serwis zasugeruje użytkownikowi spersonalizowane kanały w oparciu o klipy jakie w przeszłości oglądał. Wystarczy wybrać jeden z nich albo wpisać wybrany przez siebie temat.

Funkcja ma dostarczać materiały dopasowane do zainteresowań użytkownika i z biegiem czasu dostosowywać się do jego preferencji i podsuwać mu coraz lepsze wyniki.


YouTube Leanback został stworzony przez Google z myślą o telewizorach, ale z usługi można też korzystać z poziomu komputera. Klipy wideo są odtwarzane w całym oknie przeglądarki w wysokiej rozdzielczości. Pierwszy filmik jest uruchamiany natychmiast po wejściu na stronę, a po jego zakończeniu automatycznie odtwarzany jest kolejny. Z kolei przełączanie między klipami możliwe jest tylko za pomocą strzałek na klawiaturze.