SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Spotify z 28 mln płacących użytkowników ucieka konkurencji

Według nieoficjalnych danych muzyczny serwis Spotify miał na koniec 2015 roku 28 milionów płacących subskrybentów. Według przewidywań za kilka miesięcy ich liczba wzrośnie do 30 milionów.

Article

Obecna liczba 28 mln płatnych użytkowników nie została oficjalnie ogłoszona przez Spotify, poinformował o niej dziennik „Financial Times” powołując się na własne źródła w szwedzkim serwisie.

„FT” zwraca uwagę na to, że swoje ostatnie statystyki Spotify podał w czerwcu ub.r. określając liczbę użytkowników na 75 mln, a tych płacących - na 20 mln. Oznacza to, że w ciągu sześciu miesięcy serwis dodał do swojej bazy 8 mln użytkowników płacących abonament. Jeśli ta dynamika utrzyma się w przyszłości, to Spotify ma wszelkie szanse przekroczyć liczbę 30 mln subskrybentów w br.

W styczniu br. Spotify uzyskał kolejne finansowanie w wysokości 500 mln dol. Według nieoficjalnych doniesień pracowników serwisu pieniądze te zostaną przeznaczone na inwestycje w rozwój platformy, wśród których niewykluczone są akwizycje. Rosnąca liczba płatnych subskrypcji sprawia, że na globalnym rynku streamingowych usług muzycznych Spotify nie ma na razie konkurencji. Coraz bardziej jednak rośnie na nim pozycja Apple Music, który w lipcu ub.r. wystartował m.in. w Polsce. Według informacji podanych w styczniu br. platforma Apple ma obecnie 11 mln płacących użytkowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Spotify z 28 mln płacących użytkowników ucieka konkurencji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl