SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Startup Moony Lab z milionem złotych od Podlaskiego Funduszu Kapitałowego

Podlaski Fundusz Kapitałowy zainwestował kwotę miliona złotych w startup Moony Lab prowadzący aplikację do drukowania cyfrowych zdjęć. Środki pozyskane od inwestora Moony Lab zamierza przeznaczyć na usprawnienie procesów wewnętrznych, rozwój zespołu sprzedażowego oraz dalszą ekspansję poza granicami Polski.

Założyciele Moony Lab, od lewej: Patryk Mucha i Adrian Skiba, fot.: Moony Lab Article

Moony Lab jest twórcą internetowego serwisu oraz aplikacji mobilnej o tej samej nazwie, w których można zamówić usługę wydrukowania cyfrowych zdjęć w formie wybranej przez użytkownika.

Podstawowym produktem firmy jest Moony Book - fotoksiążka z 50 zdjęciami, która może posłużyć jako album. Dzięki perforacji każde zdjęcie można z niej wyrwać i np. oprawić w ramkę lub podarować bliskiej osobie.

Firma twierdzi że chce, aby oferowane przez nią produkty fotograficzne były równie dopracowane, jak zdjęcia które zamieszczamy na Instagramie. Każdego miesiąca Moony Book wydawany jest z nowym projektem okładki, a oprócz fotoksiążek klient ma do wyboru także inne produkty, w tym zdjęcia w stylu vintage, magnesy, plakaty oraz pakiety standardowych zdjęć w różnych formatach.

Jak zauważają twórcy aplikacji zwyczaj wywoływania zdjęć nie zaginął,  a popyt na tego typu usługi jest bardzo duży. - Mało kto wie, ale rynek wywoływania zdjęć jest dziś większy niż kiedykolwiek. Nigdy dotychczas nie wywoływaliśmy tylu zdjęć, ile obecnie. Sam rynek fotoksiążek w Polsce jest wart obecnie ponad 40 mln zł, stale rośnie oraz zmierza w kierunku mobile – wyjaśnia Patryk Mucha, współwłaściciel Moony Lab.

Teraz w Mooony Lab kwotę miliona złotych zainwestował Podlaski Fundusz Kapitałowy. Według informacji podanych w komunikacie rozmowy pomiędzy funduszem a założycielami firmy Moony Lab rozpoczęły się na początku br., a transakcja została sfinalizowana w przeciągu 3 miesięcy. Kluczowy dla inwestora okazał się nie tylko sam pomysł na biznes, ale również realizowana obecnie strategia rozwoju.

- Projekt Moony Lab doskonale wpisuje się w naszą politykę inwestycyjną. Przede wszystkim odpowiada na realną potrzebę klientów - w prosty i szybki sposób dostarcza im papierową wersję zdjęć wykonanych za pomocą telefonu – podkreśla Krystyna Kalinowska, dyrektor inwestycyjny w Podlaskim Funduszu Kapitałowym. - Ponadto firma istnieje już od trzech lat, model działania został zweryfikowany rynkowo, a zespół wypracował najbardziej skuteczne kanały dotarcia do swoich klientów docelowych. Przy udziale naszych środków planowane jest zintensyfikowanie tych działań. Oczekujemy, że przełoży się to na dynamiczny wzrost przychodów ze sprzedaży oraz zysków.

Środki pozyskane od inwestora Moony Lab zamierza przeznaczyć na usprawnienie procesów wewnętrznych, rozwój zespołu sprzedażowego oraz dalszą ekspansję poza granicami Polski. Już w tej chwili około 30 proc. przychodów firmy generują klienci zagraniczni.

– Liczba obsługiwanych przez nas zamówień rośnie na przestrzeni ostatnich miesięcy w bardzo szybkim tempie – przyznaje Adrian Skiba, współwłaściciel Moony Lab. -  Od momentu powstania nasza aplikacja została pobrana około 90 tys. razy. Jak dotąd produkty Moony Lab pojawiły się w ponad 60 krajach świata m.in. takich jak Tajlandia, Singapur czy Stany Zjednoczone. Najbardziej koncentrujemy się jednak na naszym regionie, czyli Europie Środkowej i Wschodniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Startup Moony Lab z milionem złotych od Podlaskiego Funduszu Kapitałowego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl