SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Stypendium medyczne z Internetu

To możliwość dokształcenia i doskonalenia umiejętności w najlepszych światowych ośrodkach badawczych

Bardzo atrakcyjna oferta czeka na polskich naukowców biomedyków na witrynie internetowej www.wspieramymedycyne.org.pl Za jej pośrednictwem zainteresowani mogą ubiegać się o zagraniczne stypendium naukowe. To możliwość dokształcenia i doskonalenia umiejętności w najlepszych światowych ośrodkach badawczych.

Ze względu na trudną sytuację finansową polskiego resortu zdrowia, wielu wybitnych polskich naukowców pozbawionych jest możliwości wykorzystania wiedzy i doskonalenia swoich umiejętności. Brakuje profesjonalnych laboratoriów badawczych, w których mogliby prowadzić zaawansowane technologicznie badania naukowe. Zdając sobie sprawę z istoty tego problemu, firma farmaceutyczna Novartis powołała Fundację Wspierania Polskiej Nauki i Medycyny, której jednym z celów statutowych jest niesienie pomocy polskiej myśli naukowej.

"W naszym kraju dużo mówi się o konieczności wspierania polskiej medycyny. Tymczasem Fundacja wychodzi z konkretną inicjatywą, dostępną już dziś. W stażach będzie można uczestniczyć już od września bieżącego roku." - mówi Paweł Żelewski członek Kapituły Fundacji Wspierania Polskiej Nauki i Medycyny

Pierwszym przedsięwzięciem Fundacji jest stworzenie programu stypendiów zagranicznych wspierającego rozwój kadry naukowej w dziedzinie badań biomedycznych. Za pośrednictwem serwisu internetowego www.wspieramymedycyne.org.pl kandydaci mogą zgłaszać swoje kandydatury do stypendiów. Staż, o jaki się ubiegają, obejmuje dziewięciomiesięczny pobyt w Instytucie Badań Biomedycznych firmy Novartis. W tym czasie stypendyści będą mogli prowadzić badania naukowe w ścisłej współpracy z naukowcami Instytutu. To pierwsza w Polsce inicjatywa tego typu realizowana na tak dużą skalę. Wyrazem wspierania polskiej myśli naukowej przez Novartis jest również partnerstwo w programie "Zostańcie z nami" autorstwa tygodnika POLITYKA.

Kandydatów, którym zostaną przyznane stypendia wybierze do końca czerwca Kapituła Fundacji Wspierania Polskiej Nauki i Medycyny. W jej skład wchodzą znane osoby ze świata zdrowia, nauki, kultury, polityki, między innymi Prof. Danuta Hübner, Minister ds. europejskich, Nina Terentiew, Dyrektor Programu II Telewizji Polskiej, czy Krzysztof Zanussi, reżyser i scenarzysta.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Stypendium medyczne z Internetu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl