SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sukces firmy ENERGA

ENERGA wśród 100 najcenniejszych firm w Polsce

ENERGA wśród 100 najcenniejszych firm w Polsce

ENERGA Gdańska Kompania Energetyczna SA zajęła I miejsce wśród dystrybutorów energii elektrycznej oraz III miejsce wśród firm województwa pomorskiego w rankingu 100 najcenniejszych firm w Polsce. Ranking opublikowano w tygodniku Newsweek Polska (17/04) oraz w miesięczniku Profit (05/04).

Kryterium kolejności firm w rankingu była rynkowa wartość spółki czyli cena, jaką inwestorzy byliby skłonni za nią zapłacić. Ranking przygotowała wiodąca w świecie firma konsultingowa A.T.Kearney, specjalizująca się w zarządzaniu strategicznym, operacyjnym i informatycznym. W przypadku spółek giełdowych wyceny dokonano mnożąc cenę akcji przez ich liczbę, natomiast wartość spółek nie będących w obrocie publicznym obliczono metodą zdyskontowanych przepływów pieniężnych, uznawaną za najdoskonalszą przez naukowców i praktyków.

"Cieszę się z wysokiego miejsca ENERGI w kolejnym rankingu przygotowanym przez niezależną instytucję konsultingową, taką jak A.T.Kearney" - powiedział Waldemar Bartelik, prezes Zarządu ENERGI - "pokazuje on, że cel strategiczny spółki, którym jest podnoszenie jej wartości, jest właściwie realizowany."

Trzy pierwsze miejsca w rankingu 100 najcenniejszych firm w Polsce zajęły kolejno TP SA, PKO BP SA, oraz PZU SA. ENERGA Gdańska Kompania Energetyczna SA uplasowała się na 36 miejscu i okazała się najcenniejszą spółką wśród dystrybutorów energii elektrycznej. Wśród firm województwa pomorskiego ENERGA zajęła miejsce tuż za Grupą Lotos (32) i Prokom Software SA (34). Eksperci wycenili wartość rynkową kapitałów własnych ENERGI na 2.249.000.000 zł. Ranking zdominowały firmy zagraniczne i państwowe.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sukces firmy ENERGA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl