SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Łęczek, Sulikowski i Złotorowicz wicenaczelnymi Grupy Super Express, odchodzi Marcin Kowalczyk

Od 1 marca do grona zastępców Grzegorza Zasępy, redaktora naczelnego Grupy Super Express, dołączą Bartłomiej Łęczek, Jarosław Sulikowski i Jan Złotorowicz - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Z dziennikiem żegna się natomiast Marcin Kowalczyk, który nieoficjalnie ma przejść do „Faktu”.

Grzegorz Zasępa, redaktor naczelny Grupy Super ExpressArticle

W związku ze zmianami, jakie zaplanowano od marca w strukturze „Super Expressu”, Bartłomiej Łęczek, który do tej pory pełnił funkcję redaktora naczelnego portalu SE.pl będzie wicenaczelnym Grupy Super Express. Natomiast obowiązki Łęczka w SE.pl przejmie Grzegorz Zasępa (będzie jednocześnie szefem wydania papierowego oraz portalu internetowego „SE”).

Zastępcą redaktora naczelnego dziennika został również Jarosław Sulikowski, który do tej pory był szefem działu Polityka oraz Jan Złotorowicz - dotychczasowy szef działu Wydarzenia.

Obecnie pełniącym obowiązki szefa Wydarzeń jest Krzysztof Pac, Polityki - Jerzy Barski.

Funkcje wicenaczelnych nadal będą pełnić Hubert Biskupski (to również redaktor naczelny Super Biznesu) i Stanisław Drozdowski.

- Ponieważ zatrudniamy najlepszych dziennikarzy, stawiamy na wewnętrzne awanse. Nowi wicenaczelni są świetnymi fachowcami, reprezentującymi obszary istotne dla umacniania silnej pozycji „Super Expressu” na rynku i stanowią gwarancję dalszego dynamicznego rozwoju naszej marki - komentuje Grzegorz Zasępa, redaktor naczelny Grupy Super Express.

Zasępa objął funkcję szefa dziennika w maju ub.r., przedtem był pierwszy zastępcą ówczesnego redaktora naczelnego Sławomira Jastrzębowskiego (odszedł do agencji public relations R4S).

Z „Super Expressu” odchodzi Marcin Kowalczyk

Z kolei Marcin Kowalczyk, dotychczasowy wicenaczelny odpowiedzialny za pion rozrywki, rozstaje się z firmą.

Pracował w gazecie od stycznia 2008 roku - najpierw był szefem działu krajowego, a od 2014 roku pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego.

Wcześniej Kowalczyk pracował w „Fakcie”. Według nieoficjalnych informacji teraz ma wrócić do zespołu tego tabloidu.

Kowalczyk na razie nie potwierdza tych doniesień. Oficjalna informacja ma zostać przekazana w ciągu dwóch tygodni.

„Super Express” z nowymi felietonistami i rysownikiem

Po tym jak szefem Grupy Super Express został Grzegorz Zasępa, felietony do „SE” i jego portalu internetowego zaczęli pisać Igor Zalewski (po tym jak rozstał się z tygodnikiem „Sieci”), Rafał Woś (przedtem w „Polityce”), Galopujący Major (wcześniej współpracował z Gazeta.pl) oraz Krzysztof Bosak.

Od lipca ub.r. codzienne rysunki satyryczne do „Super Expressu” przygotowuje Jacek Zygmunt, zastąpił w tej funkcji Jerzego Wasukiewicza. Natomiast z początkiem czerwca uspójniono logo dziennika w jego wydaniu drukowanym i serwisie internetowym.

W ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Super Expressu” wynosiła 117 649 egz. (według danych ZKDP). Według badania Gemius/PBI w listopadzie ub.r. portal SE.pl zanotował 6,25 mln realnych użytkowników i 51,65 mln odsłon.

Dołącz do dyskusji: Łęczek, Sulikowski i Złotorowicz wicenaczelnymi Grupy Super Express, odchodzi Marcin Kowalczyk

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MM
Trzech za jednego. Niezły interes...
odpowiedź
User
wolf
Będzie więcej kierowników jak dziennikarzy
odpowiedź
User
kriss
Łęczek? Złotorowicz? dno dna... panowie nie znają się na rzeczy...
upadek coraz bliżej
odpowiedź