SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z „Super Expressu” odchodzi wicenaczelny

Z dziennikiem „Super Express” (Grupa ZPR Media) po dziewięciu latach pracy żegna się Bartłomiej Łęczek, ostatnio pełniący funkcję wicenaczelnego - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Według naszych informacji Bartłomiej Łęczek w czwartek pożegnał się z zespołem „Super Expressu”. - Odchodzę z Super Expressu ponieważ dostałem bardzo ciekawą i perspektywiczną ofertę pracy. W SE spędziłem ostatnie 9 lat, w mediach bulwarowych 18 lat.  Ogólnie w mediach ponad 20 lat życia zawodowego. Czas na zmianę i nowe wyzwania - przekazał Łęczek portalowi Wirtualnemedi.pl.

- W redakcji pozostaję do końca września, od października podejmuję nową pracę - zapowiedział. Szczegółów na razie nie podaje.

Bartłomiej Łęczek początkowo zajmował stanowisko wicenaczelnego, a od czerwca 2017 roku naczelnego portalu SE.pl. Natomiast w marcu 2019 roku został wicenaczelnym całego „Super Expressu”. Zarządzał pionem internetowym, odpowiadając m.in. za rekrutacje i system pracy, współprace z zespołami technologii i marketingu, strategię SEO oraz monitoring wyników. Wcześniej Łęczek przez 9 lat był dziennikarzem „Faktu”.

Z naszych ustaleń wynika, że obowiązki Łęczka w redacji „Super Expressu” przejmie Maria Olech-Lisiecka.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W marcu 2019 roku wicenaczelnymi „Super Expressu” zostali powołani także Jarosław Sulikowski i Jan Złotorowicz, takie stanowiska zajmują też Hubert Biskupski i Stanisław Drozdowski. Naczelnym dziennika od maja 2018 roku jest Grzegorz Zasępa.

Na początku br. z „Super Expressem” pożegnał się szef działu Gwiazdy Sławomir Kowalski, związany z dziennikiem przez 27 lat. Przeszedł do Polska Press. Sekcją Gwiazdy w „SE” zaczęła zarządzać Longina Stempurska.

W drugim kwartale br. średnia sprzedaż ogółem „Super Expressu” wynosiła 69 698 egz., o 14,65 proc. mniej niż rok wcześniej (dane Polskich Badań Czytelnictwa).

Dołącz do dyskusji: Z „Super Expressu” odchodzi wicenaczelny

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Superowiec
Jak Łęczek był u steru robiliśmy 180 - 250 mln odsłon miesięcznie, byliśmy kilka długości przed Faktem i biliśmy się na użytkowników z gazeta.pl. Zasięgi na naszym Facebooku szły w miliony. Teraz? Szkoda gadać
odpowiedź
User
Kolega
Duza strata dla SE, doskonale wyczucie formatu, pozytywna energia, worek pomyslow mozliwych do realizacji. Ludzie go szanowali i lubili to byly efekty.
odpowiedź
User
Zozu
Bartek, dzięki za wszystko i powodzenia na dalszej drodze. To był dobry czas
odpowiedź