SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Super Nowości” przepraszają „Nowiny” za nieuprawnione wykorzystanie artykułu

Wydawca i redaktor naczelny regionalnego dziennika „Super Nowości” (Wydawnictwo Prasowe Super Nowości) przeprosili na łamach tytułu spółkę Polska Press i naczelnego wydawanej przez nią „Gazety Codziennej Nowiny” za nieuprawnione wykorzystanie artykułu.

W środowym wydaniu regionalnego dziennika „Super Nowości” (ukazuje się na Podkarpaciu) zamieszczono oświadczenie o następującej treści:

„Wydawca i Redaktor Naczelny Super Nowości przepraszają Polska Press sp. z o.o. oraz Redaktora Naczelnego Gazety Codziennej Nowiny Arkadiusza Rogowskiego za naruszenie praw autorskich, polegające na nieuprawnionym wykorzystaniu na łamach Super Nowości artykułu »Wykrywacz koronawirusa z Zaczernia czeka już tylko na akceptację urzędników«, będącego własnością spółki Polska Press sp. z o.o.”.

Wspomniany artykuł ukazał się 5 sierpnia ub.r. na łamach „Nowin”, jego autorem jest redaktor naczelny tytułu Arkadiusz Rogowski.

- Cała sytuacja pokazuje jedną wielką hipokryzję gazety prowadzonej przez szefa ogólnopolskiego KOD-u Jakuba Karysia – komentuje Arkadiusz Rogowski. - Określają się mianem „wolnych” mediów, nam z kolei zarzucając cenzurę, a tymczasem po prostu bezczelnie kopiują od nas teksty, nie podając nawet źródła. Bareja by tego nie wymyślił! To również kolejny dowód na to, że najważniejsze informacje z regionu „Nowiny” podają na Podkarpaciu jako pierwsze – dodaje Rogowski.

Redaktor naczelny „Super Nowości” Jakub Karyś potwierdza, że w środowym wydaniu gazety przeprosiny się pojawiły. - Sprawa jest banalnie prosta, nasza dziennikarka popełniła błąd: miała na komputerze otwarte dwa teksty i zamiast wziąć do artykułu informację prasową, wykorzystała tekst Rogowskiego. To była naprawdę krótka informacja niewielkiej wagi na ósmej stronie gazety – tłumaczy.

Czytaj też: Orlen odwołał Macieja Kossowskiego z zarządu Polska Press

W grudniu 2020 roku średnie rozpowszechnianie płatne „Gazety Codziennej Nowiny” wyniosło 7950 egz. (spadek o 12,9 proc. w porównaniu do grudnia 2019 roku), a „Super Nowości” - 3999 egz. (spadek o 13,2 proc.).

Dołącz do dyskusji: „Super Nowości” przepraszają „Nowiny” za nieuprawnione wykorzystanie artykułu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
czy ktos w to wierzy?
Sprawa jest banalnie prosta, nasza dziennikarka popełniła błąd:
miała na komputerze otwarte dwa teksty i zamiast wziąć do artykułu informację prasową,
wykorzystała tekst Rogowskiego
odpowiedź