SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Światowy Dzień Telewizji pod hasłem "Telewizja robi różnicę"

21 listopada po raz dwudziesty czwarty obchodzony jest Światowy Dzień Telewizji. To data ustanowiona przez Organizację Narodów Zjednoczonych w ramach docenienia roli, jaką pełni telewizja, która zwraca uwagę opinii publicznej na istotne kwestie gospodarcze i społeczne.

Article

Tegorocznym obchodom towarzyszy hasło "TV makes a difference" ("Telewizja robi/czyni różnicę"), które mają zwrócić uwagę, że telewizja jako medium pomaga w kreowaniu zmian w społeczeństwie, zwraca uwagę na istotne tematy, takie jak dyskryminacja rasowa, mowa nienawiści czy zmiany klimatyczne. Pełni funkcję informacyjną, odgrywa również ważną rolę we wspieraniu osób prywatnych i firm podczas trwającej pandemii COVID-19.

W dniu święta telewizji przypada również czwarta rocznica uruchomienia platformy tv.tvnmedia.pl, która jest częścią projektu tv powołanego przez TVN Media. Ma ona dostarczać wiedzy, aktualnych danych z Polski i ze świata na temat efektywnej komunikacji marketingowej.

- Ten rok jest szczególnie wymagający; musimy szybko reagować i adaptować się do nieoczekiwanych zmian na rynku. Stąd nie zwalniamy tempa. Prezentujemy światowej klasy rozwiązania marketingowe, ale stawiamy też na lokalne projekty, jak np. cykl #ChallengingTime, do którego zaprosiliśmy przedstawicieli największych domów mediowych na polskim rynku – tłumaczy Andrzej Karasowski, dyrektor premium TV, TVN Media.

Platforma TVN Media zwraca uwagę, że dzięki zaangażowaniu stacji telewizyjnych na przykład w nagłośnienie ruchu Black Lives Matter, akcja zyskała rozgłos i większą rzeszę zwolenników. W ramach październikowej akcji Black History Month większość brytyjskich nadawców telewizyjnych, takich jak BBC, ITV i Channel 4, zadeklarowało promowanie i rozpowszechnianie programów historycznych, filmów dokumentalnych oraz seriali opartych na faktach i dziennikarstwie śledczym badającym tematy rasizmu. Ponadto, w programie Channel 4 „The School That Tried To End Racism” przy pomocy eksperymentów naukowych zaprezentowano nieświadome uprzedzenia rasowe, z jakimi spotykają się uczniowie Glenthorne High School w południowym Londynie.

Kolejny rok działalności platformy to również dalsza współpraca ze Stowarzyszeniem Komunikacji Marketingowej SAR. W ramach prowadzonych projektów marketerzy oraz członkowie SAR, związani z Effie Awards, dzielą się swoją wiedzą i opiniami a ramach cyklu #opiniejuroraeffie.

Święto telewizji na całym świecie jest promowane przez ACT (Association of Commercial Television), egta (Association of TV and radio sales houses) oraz EBU (European Broadcaster Union).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Światowy Dzień Telewizji pod hasłem "Telewizja robi różnicę"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl