SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Burmistrz Zakopanego: rozpatrywane jest jeszcze inne miejsce na sylwestra, będę o tym rozmawiał z TVP

Tatrzański Park Narodowy wydał oświadczenie w sprawie organizacji „Sylwestra Marzeń” pod Wielką Krokwią. Czytamy w nim, że Park jest zaniepokojony planami Telewizji Polskiej: - Liczymy, że wszyscy odpowiedzialni za organizację imprezy ponownie przyjrzą się sprawie. - Rozpatrywane jest jeszcze jedno miejsce na terenie Zakopanego - powiedział burmistrz miasta Leszek Dorula.

Scena „Sylwestra marzeń z Dwójką”; fot. Michał Kurdupski Article

Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula w rozmowie z „Tygodnikiem Podhalańskim” zdradził, że zamierza spotkać się z prezesem TVP Jackiem Kurskim, by przedstawić mu wątpliwości mieszkańców w sprawie organizowania sylwestra w pod Wielką Krokwią. - Rozpatrywane jest jeszcze jedno miejsce na terenie Zakopanego - powiedział.

Kilka dni temu wiceburmistrz Zakopanego Agnieszka Nowak-Gąsienica w rozmowie z „Gazetą Krakowską” zdradziła, że TVP podpisała już umowę z Centralnym Ośrodkiem Sportu, właścicielem terenu pod Wielką Krokwią, na organizację zabawy sylwestrowej.

Leszek Dorula potwierdził, że tak jest istotnie, ale zaznaczył, że gotów jest usiąść jeszcze do negocjacji z Telewizją Polską. - Wystosowaliśmy pismo z opiniami mieszkańców do TVP, proponując rozważenie zmiany miejsca organizacji sylwestra. Dla nas sylwester w nowym miejscu jest także gorszym rozwiązaniem, na Równi Krupowej mamy już wszystko opanowane - przekonywał burmistrz Zakopanego w rozmowie z Jerzym Jureckim z „Tygodnika Podhalańskiego”.

 

Tatrzański Park Narodowy zamieścił na swojej stronie internetowej stanowisko w sprawie nowego miejsca organizacji „Sylwestra Marzeń”, w którym pisze wprost, że przeniesienie lokalizacji imprezy w bezpośrednie sąsiedztwo Parku może negatywnie wpłynąć na tatrzańską przyrodę.

- Zagrożenia, jakie niosą ze sobą tego typu imprezy masowe, to przede wszystkim hałas przekraczający dopuszczalne normy, zanieczyszczenie światłem, powodujące zakłócenie naturalnego cyklu dobowego zwierząt oraz utrudniające im orientację w terenie, ogromne ilości śmieci. W związku z naszymi obawami poprosiliśmy organizatora o informację, jak zamierza zabezpieczyć teren TPN przylegający do miejsca planowanej imprezy przed dostępem osób nieupoważnionych, w jaki sposób zamierza wyegzekwować od uczestników imprezy zakaz używania fajerwerków oraz jakie jest przewidywane natężenie hałasu podczas imprezy. Uważamy, że ciągle jeszcze jest czas, żeby sprawę ponownie przemyśleć. Jesteśmy otwarci na dyskusję na temat optymalnego rozwiązania, które weźmie pod uwagę konieczność ochrony przyrody, ale i potrzeby społeczne - czytamy w stanowisku.

Telewizja Polska oficjalnie milczy na temat organizacji sylwestra. Na nasze pytania centrum informacji TVP nie odpowiedziało.

We wtorek „Wiadomości” poinformowały, że podczas koncertu sylwestrowego TVP pod Wielką Krokwią nie będzie fajerwerków, a hałas będzie nie większy, niż na innych odbywających się tam imprezach. W negatywnym tonie skomentowano krytyczne opinie o przeniesieniu koncertu pod Wielką Krokiew.

„Tygodnik Podhalański” prowadzi zbiórkę podpisów pod petycją przeciw organizacji „Sylwestra Marzeń” pod Wielką Krokwią. Akcja nosi tytuł „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Do czwartkowego wieczoru podpisało się pod nią ponad 22,6 tys. osób. Petycja ma trafić do prezesa Telewizji Polskiej już w przyszłym tygodniu, gdy delegacja „Tygodnika” - jak zapowiada - pojedzie na rozmowę z władzami publicznej telewizji.

Burmistrz Dorula informuje, że zezwolenie na organizację masowej imprezy organizator winien uzyskać na 30 dni przed jej organizacją. W przypadku sylwestra ten termin mija na początku grudnia. Dorula dał do zrozumienia w rozmowy z Jerzym Jureckim, że jest jeszcze niespełna miesiąc na rozmawianie z Jackiem Kurskim o ewentualnej zmianie miejsca imprezy.

Ubiegłoroczny koncert sylwestrowy w TVP2 śledziło średnio 5,51 mln widzów. Udział stacji w tym czasie wyniósł 39,60 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Burmistrz Zakopanego: rozpatrywane jest jeszcze inne miejsce na sylwestra, będę o tym rozmawiał z TVP

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nicko
Kurski niedźwiedziom nie odpuści
3 0
odpowiedź
User
13 posterunek
Wy ubiegłym roku uczestniczyłam w Sylwestrze w Zakopanem i muszę stwierdzić, że huk był niesamowity, głuchy by usłyszał, do tego te wielkie głośniki emitują wibracje, ciężko było wytrzymać. Więc pomysł o organizowaniu takiej imprezy pod Wielką Krokwią jest pomyłką, oczywiście ze względu na żyjące tam zwierzęta.
7 0
odpowiedź
User
no
Dokładnie kto wpada na tak głupi pomysł? Niech robią w Zakopanem, ale nie przy granicy z TPN-em. Wariactwo jakieś.
1 0
odpowiedź
User
abc
Przecież to proste, jak zapobiec takiej imprezie pod Wielką Krokwią. Wystarczy na nią nie pójść/nie pojechać... Głosujemy nogami, kochani!
2 0
odpowiedź
User
Olaka
Obecny rząd ma w dupie ekologie więc będzie pod Wielka Krokwią bo tam ładnie widać ilu ludzi kocha TVP i rząd.
1 0
odpowiedź