SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W „Szansie na sukces” wezmą udział również dzieci. Zwycięzca reprezentantem Polski na Eurowizji Junior 2019

W jesiennym sezonie „Szansy na sukces” uczestnikami programu będą również dzieci w wieku od 9 do 14 lat, a zwycięska osoba w tej grupie wiekowej zostanie reprezentantem Polski na Eurowizji Junior 2019 - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - 56. KFPP w Opolu dowiódł jaką siłę w kreacji i promocji talentów ma „Szansa na sukces”, który się potem przekłada na sukces sceniczny tych artystów - komentuje nam Jacek Kurski, prezes TVP.

Article

„Szansa na sukces” to muzyczny program, w którym amatorzy śpiewają piosenki znanych wykonawców, którzy są jurorami danego odcinka. Talent-show na antenie TVP2 oglądać można było od 1993 do 2012 roku, ale w tym roku Telewizja Polska podjęła decyzję o reaktywacji tego projektu. Był on emitowany w wiosennej ramówce Dwójki pod tytułem „Szansa na sukces. Opole 2019”.

Średnia widownia muzycznego widowiska, pokazywanego w okresie od 7 kwietnia do 19 maja br., wyniosła 1,72 mln osób, co przełożyło się na 16,86 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 11,06 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 12,18 proc. w grupie 16-59. TVP2 w czasie nadawania „Szansa na sukces. Opole 2019” była zdecydowanym liderem rynku telewizyjnego.

Zwycięzcą reaktywowanego programu została Aleksandra Nykiel, która w ramach nagrody otrzymała możliwość występu w konkursie „Debiuty” podczas tegorocznego Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Na deskach opolskiego amfiteatru zaprezentował się również inny wyróżniony uczestnik „Szansy na sukces” - Sargis Davtyan.

Telewizja Polska podjęła decyzję o kontynuacji „Szansy na sukces” w jesiennej ramówce 2019 roku. Nowe odcinki muzycznego programu widzowie telewizyjnej Dwójki będą mogli oglądać od 8 września - najprawdopodobniej w dotychczasowym pasmie emisji, czyli w niedziele o godz. 15.15.

Gospodarzem programu bez zmian będzie Artur Orzech.

W ostatnich tygodniach trwały poszukiwania uczestników do projektu. Aby się zgłosić do nowych odcinków „Szansy na sukces” należało przyjść na jeden z castingów. Poszukiwane były utalentowane muzycznie osoby, które ukończyły 12. rok życia.

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że Telewizja Polska podjęła decyzję o zorganizowaniu dodatkowego castingu do projektu, w którym poszukiwane są dzieci i młodzież w wieku od 9 do 14 lat (osoby śpiewające zarówno solo, jak i w duetach).

Przesłuchania kandydatów odbędą się w najbliższy weekend, tj. 13 i 14 lipca br. w Warszawie (ul. Woronicza 17, blok F).

Z naszych informacji wynika, że wśród wszystkich uczestników „Szansy na sukces” w wieku od 9 do 14 lat wyłoniona zostanie osoba, która będzie oficjalnym reprezentantem Polski podczas Junior Eurovision Song Contest 2019.

- Pomysł narodził się spontanicznie podczas narady wewnętrznej z moim udziałem - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej. - Postanowiliśmy wyłonić kandydata na reprezentanta Polski na Eurowizję Junior 2019 przez program „Szansa na sukces” z trzech powodów. Po pierwsze, jakkolwiek wstępnie planowaliśmy, że Polskę na Eurowizji Junior 2019 reprezentować będzie któryś z uczestników „The Voice Kids 2”, to w tym roku w programie nie znaleźliśmy tak wybitnej i wyróżniającej się wokalistki jak rok temu Roksana Węgiel. Tym razem konkurencja była na bardziej wyrównanym poziomie i zabrakło nam uczestnika z tak fantastyczną piosenką, jak „Anyone I Want to Be”. Wtedy miałem intuicję i pewność, że czynię dobrze rezygnując z preselekcji i „dyktatorsko” wyznaczając Roxy i „Anyone I want to be”. Teraz takiej intuicji nie miałem - opisuje nam Kurski.

Prezes TVP informuje nas, że sam fakt organizacji Eurowizji Junior właśnie w Polsce niejako „dopomina się” uspołecznienia selekcji, tego, aby „dać naszym rodakom okazję wyboru najlepszego reprezentanta w tak ważnym wydarzeniu, jakim jest Eurowizja Junior”.

- Trzecim argumentem jest fakt, że 56. KFPP w Opolu dowiódł jaką siłę w kreacji i promocji talentów ma „Szansa na sukces”, który się potem przekłada na sukces sceniczny tych artystów. To dwoje uczestników z tego właśnie programu (Aleksandra Nykiel i Sargis Davtyan) zostało laureatami koncertu „Debiuty”. Co ciekawe tegoroczne „Premiery” wygrało z kolei dwóch uczestników „The Voice of Poland” (Marcin Sójka i Ania Karwan). To pokazuje siłę nie tylko „Szansy na sukces”, ale i ogólnie Telewizji Polskiej w kreacji i promocji piosenki wśród debiutantów - mówi nam Kurski.

Jak się dowiedzieliśmy, wstępny pomysł zakłada, że wszyscy wyłonieni w castingach uczestnicy „Szansy na sukces” w wieku od 9 do 14 lat zaprezentują się w trzech pierwszych odcinkach programu po wakacjach.

- Z każdego z tych odcinków wyłonimy po dwie osoby, które zmierzą się w kolejnym - czwartym - odcinku „Szansy na sukces”, który będzie transmitowany na żywo. Finałowa szóstka wówczas zaprezentowałaby po dwa utwory - jednym z nich będzie wykon kultowego polskiego artysty, a drugim utworem będzie autorska piosenka, dedykowana konkursowi Junior Eurovision Song Contest. Zwycięzca tego odcinka wraz ze swoją autorską piosenką będzie reprezentantem Polski na Eurowizji Junior 2019 - zdradza portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski. - W kolejnych odcinkach „Szansy na sukces” będą tak jak dotąd występować osoby, które ukończyły 15 rok życia - dodaje.

17. konkurs Eurowizji Junior 2019 odbędzie się 24 listopada 2019 w Arenie Gliwice. Nasz kraj zyskał możliwość goszczenia Junior Eurovision Song Contest 2019, ponieważ w listopadzie ub.r. konkurs, odbywający się w Mińsku, wygrała nasza reprezentantka Roksana Węgiel. Zaśpiewała piosenkę „Anyone I Want To Be”, dostała najwięcej punktów, po zsumowaniu wyników głosowania widzów i jurorów.

Eurowizję Junior 2019 organizują wspólnie Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców. Wydarzenie będzie transmitowane przez wielu nadawców zagranicznych (w Polsce przez TVP).

„Szansa na sukces” to pierwszy muzyczny talent-show w polskiej telewizji. Można było go oglądać w TVP2 w okresie od 14 listopada 1993 roku do 29 kwietnia 2012 roku. Przez cały czas nadawania gospodarzem programu był Wojciech Mann.

Telewizja Polska podjęła decyzje o zakończeniu nadawania tego show po tym, jak z roli prowadzącego cyklu zrezygnował Wojciech Mann, który był od początku jego gospodarzem. - Zrezygnowałem z jego prowadzenia. Jako oficjalny powód, który można przyjąć albo nie, podałem to, że we śnie ukazał mi się Jan Paweł Woronicz i powiedział do mnie: +Już czas+ i ja go posłuchałem - tak tłumaczył swoją decyzję Wojciech Mann.

Mimo że pojawił się pomysł, aby Manna zastąpił inny prowadzący, to ówczesna dyrekcja TVP2 zdecydowała o tym, by jednak zakończyć emisję „Szansy na sukces”. - Uważamy, że bez udziału Wojciecha Manna jako prowadzącego, program traci rację bytu. Wszystkie zarejestrowane z nim odcinki zostaną wyemitowane zgodnie z planem na antenie Programu 2 - informowało wtedy kierownictwo TVP2.

W „Szansie na sukces” swoją karierę zaczynało wiele gwiazd. Dzięki programowi wypromowali się m.in.: Justyna Steczkowska, Ewa Farna, Kasia Stankiewicz, Georgina Tarasiuk, Kasia Cerekwicka, Ania Wyszkoni, Tomek Makowiecki, Margaret czy nawet Joanna Kulig. Ciekawostką jest, fakt że w talent-show w 1996 roku w ramach specjalnego odcinka wystąpił również m.in. Donald Tusk, który zaśpiewał kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

Udział TVP2 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2018 roku wyniósł 8,16 proc.

Dołącz do dyskusji: W „Szansie na sukces” wezmą udział również dzieci. Zwycięzca reprezentantem Polski na Eurowizji Junior 2019

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gośc
no nie nie moze być szansa na sukces dla dzieci przeciesz jest the voice kids i tam powinni awansować do eurowizji junor a program szansa na sukces to dorosli powinni awansować do opola a nie dzieci oby nie wprowadzili tego i zmienili zdanie bo ten program to talent dla dorosłych zenada panie prezesie
odpowiedź
User
rurku
Zwycięstwo w The Voice Kids powinno być przepustką do Eurowizji.
odpowiedź
User
alek
Żal mi AniKi Dąbrowskiej... Dziewczyna wygrała program i nic... I co? Teraz ma startować w drugim? Bez żartów.

I jest to wielka "zachęta" dla potencjalnych przyszłych uczestników The Voice Kids
odpowiedź