SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szef Dentsu odchodzi, powodem samobójstwo przepracowanej menedżerki firmy

Tadashi Ishii, CEO holdingu Dentsu Inc. zapowiedział odejście ze stanowiska z początkiem 2017 roku. Przyczyną decyzji jest sprawa jednej z pracownic firmy, która z powodu przepracowania i presji ze strony przełożonych odebrała sobie życie w grudniu 2015 roku.

Tadas IshiiArticle

Tadashi Ishii ogłosił swoją rezygnację w środę zapowiadając, że opuści fotel szefa Dentsu Inc. w styczniu 2017 r. po 5 latach pełnienia funkcji prezesa.

Dentsu Inc. jest obecnie piątym największym na świecie holdingiem reklamowym pod względem rocznych przychodów. Należy do niego m.in. sieć Dentsu Aegis skupiająca takie firmy reklamowe jak Carat, Isobar, Merkle czy Posterscope.

Rezygnacja Tadashi Ishii jest reakcją na dochodzenie wszczęte przez japońskie władze dotyczące samobójczej śmierci Matsuri Takahashi, 24-letniej menedżerki pracującej dla Dentsu. Kobieta odebrała sobie życie w grudniu ub.r., a przyczyną tej decyzji miała być praca ponad siły. Takahashi według japońskiej prokuratury spędzała w pracy ponad 100 nadgodzin miesięcznie i była do tego zmuszana przez swoich przełożonych.

- Jako osoba nadzorująca kierownictwo naszej firmy czuję się głęboko odpowiedzialny za to co się stało - przyznał w komunikacie szef Dentsu zapowiadając swoją dymisję.

Wcześniej holding ogłosił własne śledztwo w sprawie samobójstwa swojej pracownicy, a także wprowadzenie nowej polityki związanej z czasem pracy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej