SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szersza współpraca Gadu-Gadu i ATM

ATM i Gadu-Gadu podpisały umowę dotyczącą świadczenia usług telekomunikacyjnych realizowanych w sieci ATMAN.

Kontrakt przedłuża i rozszerza dotychczasową współpracę między spółkami w zakresie kolokacji, dostępu do Internetu, transmisji danych i wsparcia technicznego. Umowa została zawarta na czas nieokreślony, a jej roczna wartość przekracza 1 mln zł.

Nowy kontrakt w istotny sposób zwiększa możliwości w zakresie teletransmisji. Komunikator Gadu-Gadu oraz Gadu Radio zostały podłączone do sieci AC-X, zwiększono pasmo transmisyjne oraz przygotowano infrastrukturę techniczną pod rosnące zapotrzebowanie i planowane nowe usługi spółki Gadu-Gadu. Wprowadzane rozwiązania techniczne kwalifikują się do klasy operatorskiej i dają nieporównanie większe możliwości technologiczne dla rozwoju Gadu-Gadu.

— Obecna umowa wynika z naszej wieloletniej, owocnej współpracy. Po raz pierwszy będziemy świadczyć usługi na rzecz radia internetowego rozwijanego przez Gadu-Gadu. Mamy nadzieję, że nasza współpraca w dziedzinie dostępnych w Internecie treści rozszerzy się także na inne pola — podkreśla Maciej Krzyżanowski, dyrektor pionu usług telekomunikacyjnych ATM S.A.

— Dzięki podpisanej umowie otrzymujemy nowoczesną, stabilną infrastrukturę techniczną dla rozwoju obecnych i nowych projektów Gadu-Gadu — mówi Krzysztof Szalwa z zarządu Gadu-Gadu S.A. — To również solidna podstawa dla całej sieci Gadu-Gadu, z której korzysta już prawie 6 milionów osób, czyli co drugi polski internauta.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szersza współpraca Gadu-Gadu i ATM

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl