SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Szkoła Bezpiecznego Słońca" Headlines

W maju i czerwcu Headlines opracowała koncepcję i przeprowadziła dla Vichy Laboratoires ogólnopolska kampanię edukacyjną o profilaktyce słonecznej: "Szkoła Bezpiecznego Słońca". Celem kampanii było kompleksowe poruszenie tematyki słońca i jego wpływu na ludzką skórę i ogólne samopoczucie psychofizyczne. Do realizacji kampanii wykorzystano dwa narzędzia: program telewizyjny i program edukacyjny w szkołach.

Program telewizyjny składał się z dwóch odcinków, w których wystąpili eksperci: dermatolodzy, pediatra i farmaceuta. Podczas studyjnej dyskusji zaprezentowano także felietony ukazujące ewentualne zagrożenia spowodowane niewłaściwym korzystaniem z kąpieli słonecznych. Materiały filmowe zrealizowano w Ośrodku Aerologii Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Centrum Onkologii, Centrum Zdrowia Dziecka, Państwowym Zakładzie Higieny.

Program edukacyjny w szkołach został zrealizowany w 108 szkołach w 9 największych miastach Polski: Gdańsku, Lublinie, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. W jego realizację zaangażowano pedagogów i metodyków nauczania, którzy mieli znaczący udział w przygotowaniu merytorycznych materiałów edukacyjnych dla dzieci i konspektów dla nauczycieli.

"Realizacja kampanii była dla nas niezwykłym doświadczeniem, zwłaszcza program w szkołach i współpraca z nauczycielami, którzy przyjęli naszą kampanię bardzo entuzjastycznie i z dużym zainteresowaniem. Akcję na taką skalę przeprowadziliśmy w szkołach po raz pierwszy i z niecierpliwością czekaliśmy na efekty, które były naprawdę zaskakujące. Nasza kampania okazała się bardzo skuteczna jeżeli chodzi o budowanie świadomości, po pierwsze: niebezpieczeństwa związanego z opalaniem i po drugie: potrzeby właściwej i skutecznej ochrony przed UVA i UVB. Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że szkoły potrzebują takiej formy współpracy i stanowią ogromny potencjał na przyszłość" - mówi Ewa Woźnicka Account Manager z Headlines.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Szkoła Bezpiecznego Słońca" Headlines

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl