SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sztab Andrzeja Dudy: TVP selektywnie relacjonuje kampanie kandydatów i nierzetelnie traktuje widzów

Sztab kandydata PiS Andrzeja Dudy wysłał do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jana Dworaka skargę na TVP. Jego zdaniem publiczny nadawca faworyzuje w wyścigu prezydenckim Bronisława Komorowskiego.

Andrzej Duda Article

W piśmie szefowa sztabu Andrzeja Dudy - posłanka Beata Szydło - wyraziła niepokój związany ze „skrajnie nierównym traktowaniem kandydatów na urząd prezydenta przez Telewizję Polską”. Powołując się na ustawy o radiofonii i telewizji, nakazującą mediom publicznym m.in. pokazywanie wydarzeń i zjawisk krajowych i zagranicznych w sposób rzetelny, Szydło stwierdza, że TVP nie realizuje zapisów ustawy.

- Przeciwnie, notorycznie je narusza. Trwająca kampania wyborcza dostarcza licznych przykładów na potwierdzenie powyższej tezy. Sposób traktowania przez nadawcę publicznego kandydatów w ww. wyborach, w szczególności liderów wszystkich badań opinii społecznej, którzy najpewniej wezmą udział w wyborach ponownych 24 maja 2015 roku, godzi w bezstronność i obiektywizm - pisze do Jana Dworaka szefowa sztabu Andrzeja Dudy.

Beata Szydło zwraca uwagę, że Bronisław Komorowski jako urzędujący prezydent, który jest również uczestnikiem kampanii wyborczej, może liczyć na pełne i skrupulatne relacjonowanie wszystkich wydarzeń w ramach prowadzonej przez siebie agitacji wyborczej. Z kolei jego konkurent Andrzej Duda, który ma największe szanse na wejście do II tury wyborów, „nie może liczyć na taką życzliwość i zainteresowanie ze strony publicznej telewizji”.

Jako przykład szefowa sztabu Dudy podaje relacjonowanie przez anteny TVP wystąpienia Komorowskiego w Warszawie w ramach obchodów 1 maja. Tego samego dnia kandydat PiS przemawiał w Katowicach, ale - zdaniem Beaty Szydło - relacje pokazały jedynie stacje komercyjne.

- Tylko w okresie od dnia 1 maja do dnia 3 maja br. wystąpienia kandydata na Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego relacjonowane były sześć razy, zaś Andrzej Duda, występując w szeregu ważnych spraw (...) nie doczekał się relacji w Telewizji Polskiej - podkreśla posłanka PiS.

Beata Szydło zwraca się do przewodniczącego Jana Dworaka o wyjaśnienie opisanej sytuacji oraz ustalenia, jakie przesłanki decydowały o selektywnym traktowaniu kandydatów, a tym samym „o tak nierzetelnym informowaniu widzów”. - O ile powierzchowność oczekiwanych standardów dziennikarskich unaocznia się niemal codziennie, o tyle nie może być zgody na naruszenie zobowiązań ustawowych przez nadawcę publicznego in corpore - pisze Beata Szydło. Szefowa sztabu Andrzeja Dudy chce także, aby KRRiT wskazała, w jaki sposób ma zamiar zapewnić kandydatom równość w traktowaniu przez nadawcę publicznego w dalszej części kampanii wyborczej.

W KRRiT dowiedzieliśmy się, że do tej pory żadne pismo w tej sprawie nie wpłynęło. - Niezwłocznie po otrzymaniu KRRiT zapozna się z treścią pisma i przedstawi swoje stanowisko opinii publicznej - informuje Wirtualnemedia.pl biuro prasowe KRRiT.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sztab Andrzeja Dudy: TVP selektywnie relacjonuje kampanie kandydatów i nierzetelnie traktuje widzów

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Już przygotowują się do przegrania kolejnych wyborów:) W tym są najlepsi:)
39 33
odpowiedź
User
girodiwojtek
nie lubię PiS u ani Dudy, ale to akurat prawda. Stronniczość TVP a zwłaszcza TVN jest aż nadto widoczna...
51 39
odpowiedź
User
majka
jest pan nudny p. Maliniak;-(
20 28
odpowiedź
User
Yogidługonogi
Widać, że pisowcy już powoli zaczynają przygotowywać grunt pod nadchodzącą porażkę...
30 34
odpowiedź
User
jankas
zachowanie TVP żywcem przeniesione z czasów komuny, istnieje jedna wspaniała partia i jeden wspaniały prezydent ,który otwiera nowe osiągnięcia narodu ,pomniki, autostrady i wiedzie nas do wspaniałej przyszłości ,po prostu Gierek 21 wieku !!!!!
42 24
odpowiedź