SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szykują się zmiany w TVP

Wybrano kandydatów na szefów oddziałów TVP SA we Wrocławiu i Katowicach

Zarząd TVP SA 01 grudnia 2004 roku wybrał kandydatów na stanowiska dyrektorów OTV we Wrocławiu Roberta Banasiaka oraz w Katowicach Macieja Wojciechowskiego

W obu wypadkach zdecydowało doświadczenie menedżerskie i medialne ze szczególnym uwzględnieniem mediów regionalnych, a także znajomość problematyki i uwarunkowań regionalnych oraz aktywność na rzecz inicjatyw lokalnych. Propozycję Zarządu rozpatrzy we wtorek 7 grudnia Rada Nadzorcza TVP S.A., która ten wybór akceptuje -  poinformował Wirtualnemedia.pl w czwartek rzecznik prasowy Telewizji Polskiej Jarosław Szczepański.

Maciej Wojciechowski, urodzony w 1964 roku, jest absolwentem socjologii na Uniwersytecie Śląskim, studiował również podyplomowe dziennikarstwo. W latach 1992-93 pracował jako z-ca redaktora naczelnego w "Dzienniku Zachodnim", był naczelnym "Dziennika Łódzkiego" (1992-95), a następnie "Dziennika Zachodniego (1995-97). W Polskapresse Sp. Z o.o.  (1997-99) zajmował się opracowaniem i wdrożeniem strategii ujednolicenia działań wydawniczych dla wysoko nakładowych gazet regionalnych należących do Verlagsgruppe Passau - takich jak Dziennik Bałtycki, Gazeta  Poznańska, Trybuna Śląska. W l. 1999-2004 był wiceprezesem  Centrum Szkolenia i Adaptacji Zawodowej  w Bytomiu. Ostatnio - dyrektor zarządzający  Fundacji Edukacja Bez Granic.

Robert Banasiak urodzony w 1968 jest absolwentem germanistyki na Uniwersytecie Śląskim, studiował zagadnienia dotyczące prawa i gospodarki Unii Europejskiej w Uniwersytecie Wrocławskim. Pracował jako reporter, wydawca, a następnie redaktor naczelny wrocławskiego Radia Eska (1993-99). Następnie był dyrektorem ds. marketingu we wrocławskim "Impelu" S.A. (1999-2004), ostatnio był wiceprezesem Zarządu wrocławskiej Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szykują się zmiany w TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl