SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

T-Mobile Polska chce z pomocą klientów zasadzić 100 tys. drzew

Operator sieci T-Mobile Polska rusza z nowym programem, mającym chronić środowisko: Magentowe Lasy. Polegać ma on na zachęcaniu klientów biznesowych do rezygnacji z tradycyjnych faktur na elektronicznych, a za każde zaoszczędzone dwie kartki operator zasadzi jedno drzewo. W planach jest posadzenie łącznie nawet 100 tysięcy drzew.

Article

T-Mobile podkreśla, że e-faktury są nie tylko ekologiczne, ale także wygodne: pozwalają szybciej płacić i bezproblemowo katalogować dokumenty. Już na samym początku jako programu firma (sama z siebie) posadzi 30 tysięcy drzewek.

- Liczymy, że dzięki wspólnym działaniom z firmami korzystającymi z naszych usług ta liczba znacząco wzrośnie – zapowiada telekom. - Widzimy, że nasi klienci chcą wdrażać ekologiczne rozwiązania w swoich organizacjach. Jako odpowiedzialna firma, która zarazem dostarcza usługi do tysięcy przedsiębiorstw w Polsce, chcemy ich w tym wspierać. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do pozytywnej zmiany i zainspirować przedstawicieli rozmaitych branż do wspólnych działań proekologicznych - komentuje Kamila Niewiadowska, kierownik działu obsługi klienta B2B w T-Mobile Polska.

Akcja Magentowe Lasy z Lasami Państwowymi

Akcja Magentowe Lasy organizowana jest przy współpracy z Lasami Państwowymi. Jak podkreśla Michał Gzowski, rzecznik Lasów Państwowych – akcja przyniesie nie tylko oczywisty rezultat w postaci zwiększenia liczby drzew w Polsce. - Chcemy też wspólnie kierować uwagę na odpowiedzialne wykorzystanie drewna. Zamiast faktur, które mają niezwykle krótki żywot, papier i drewno kierujmy do takich zastosowań, gdzie przetrwają jak najdłużej. To najlepszy sposób szacunku dla tego, co nam dają lasy - mówi Gzowski.

W ramach akcji Magentowe Lasy każde zaoszczędzone dwie kartki papieru oznaczają zasadzenie jednego drzewa przez T-Mobile. Program potrwa do końca grudnia br., ale T-Mobile zachęca, aby włączyć się do niego już teraz, aby zaoszczędzić jak najwięcej cennego surowca. W programie może wziąć udział każdy klient biznesowy, który korzysta z faktur papierowych. Do akcji można włączyć się poprzez stronę MagentoweLasy.pl.

Na koniec czerwca br. T-Mobile miał 11,29 mln klientów, o 269 tys. więcej niż w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Przychody operatora wyniosły 1,58 mld zł, co oznacza spadek o 2,3 proc. Wzrosła baza klientów zarówno w segmencie abonamentowym, jak i przedpłaconym. W tym samym czasie rosła również liczba klientów FTTH. Średnia miesięczny współczynnik odejść (churn) w segmencie kontraktowym utrzymał się na poziomie 0,7 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: T-Mobile Polska chce z pomocą klientów zasadzić 100 tys. drzew

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dlg
Zasadzić drzewo to jedno, trzeba też o nie dbać.
2 0
odpowiedź
User
MTracz
Zasadzić drzewo to jedno, trzeba też o nie dbać.

Tym zajmą się już Lasy Państwowe i nadleśnictwa, na których terenie posadzone zostaną drzewa.
Sama inicjatywa jak najbardziej godna pochwały, chociaż dziwi fakt że nadal trzeba namawiać do rezygnacji z tradycyjnych faktur.
0 0
odpowiedź
User
Maniakasp
Im więcej drzew tym więcej czystego powietrza, one też chronią przed hałasem, szkoda, ze na nowych osiedlach jest ich tak mało :) Świetna inicjatywa T-Mobile :)
0 0
odpowiedź