SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

T-Mobile od 2021 roku przestawia się na energię ze źródeł odnawialnych

T-Mobile podjął nowe zobowiązanie ekologiczne - od 2021 roku będzie wykorzystywać jedynie energię pochodzącą w 100 procentach ze źródeł odnawialnych.

Article

W tym roku Grupa Deutsche Telekom wyznaczyła nowe cele klimatyczne na lata 2021-2030. Jednym z najważniejszych założeń jest wykorzystywanie przez wszystkie spółki grupy energii elektrycznej pochodzącej wyłącznie ze źródeł odnawialnych już od 2021 roku.

Obecny udział zielonej energii w całkowitym zużyciu w T-Mobile to prawie 20%, jednakże operator planuje go zwiększyć do 70% w roku 2019, a w 2021 już do 100 %.

Ponadto do 2030 r. grupa chce także znacznie obniżyć – o 90% w porównaniu z 2017 r. – emisje CO2 z gazu, ropy i innych źródeł energii. Pozwoli to na redukcję emisji dwutlenku węgla o jedną czwartą do 2030 roku wśród dostawców oraz klientów, którzy korzystają z usług i rozwiązań oferowanych przez grupę.

T-Mobile dla klimatu

To kolejna inicjatywa prospołeczna niemieckiego operatora. W biurowcach i salonach T-Mobile obowiązuje segregacja śmieci. W warszawskiej siedzibie zbierane są plastikowe nakrętki, które przeznaczane są następnie na cele charytatywne. W ostatnim czasie duża partia została przekazana na rzecz schroniska dla psów w Nowym Dworze Mazowieckim.

T Mobile uruchomił również wewnętrzną kampanię Stop Plastic, w ramach której wycofano plastikowe torby ze wszystkich punktów sprzedaży, a w warszawskiej siedzibie firmy już nie są dostępne plastikowe sztućce, kubki czy słomki.

Na koniec czerwca br. T-Mobile Polska miał 10,87 mln klientów, o 260 tys. więcej niż rok wcześniej. W minionym kwartale telekom zanotował spadek wpływów sprzedażowych o 0,1 proc. do 1,565 mld zł oraz wzrost zysku EBITDA AL o 0,9 proc. do 427 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: T-Mobile od 2021 roku przestawia się na energię ze źródeł odnawialnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl