SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

T-Mobile rozwija sieć GSM

Ericsson został wybrany przez T-Mobile na dostawcę nowej sieci GSM w Niemczech

T-Mobile Niemcy – „komórkowy” oddział Deutsche Telekom w Niemczech oraz jeden z największych operatorów komórkowych na świecie – wybrał firmę Ericsson na dostawcę i integratora 10.000 radiowych stacji bazowych, które zostaną wymienione w funkcjonującej sieci GSM.

W ramach umowy Ericsson, światowy lider wśród dostawców telekomunikacyjnych, wymieni radiową sieć dostępu poprzez instalację i integracje najnowszych technologii GSM/GPRS w sieci T-Mobile.

Wprowadzając najnowsze rozwiązania technologii 2G firmy Ericsson, T-Mobile będzie przygotowany na przyszłe unowocześnienia systemu, wiążąc obecne inwestycje z przyszłymi potrzebami modernizacyjnymi.

„Ericsson jest dumny, iż został wybrany do przeprowadzenia tak ważnego procesu wymiany sieci GSM dla T-Mobile – powiedział Bert Nordberg, Wiceprezes firmy Ericsson – Ericsson zmodernizuje i zwiększy efektywność sieci GSM operatora T-Mobile, otwierając drogę ku przyszłemu wzrostowi ekonomicznemu.”

„T-Mobile jest w czołówce, jeśli wziąć pod uwagę jakość sieci – zostało to potwierdzone poprzez różnorodne oceny niezależnych instytucji oraz liczne nagrody – wyjaśnia Joachim Horn, Dyrektor Technologiczny oraz członek zarządu w T-Mobile Niemcy – aby utrzymać się na tej ścieżce, opieramy się nie tylko na technologiach szerokopasmowych, takich jak UMTS czy WLAN, ale także modernizujemy sieć GSM, która pozostaje zasadniczym elementem nasze strategii mobilnych multimediów. Wybierając firmę Ericsson, zyskaliśmy kompetentnego partnera dla naszego projektu.”

Wymagania dotyczące wymiany dużej części sieci komórkowej są wysokie. Wyzwaniem jest nie tylko integracja systemu i związanych z nią usług. Operacja musi zostać przeprowadzona w ten sposób, żeby klienci T-Mobile nie odczuli różnicy w jakości usług. Ok. 10.000 obecnych radiowych stacji bazowych działających w sieci GSM T-Mobile będzie wymieniona, aby stopniowo zmodernizować działającą sieć komórkową.

Wymiana rozpocznie się w styczniu 2005 roku. Proces zostanie ukończony w ciągu trzech lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: T-Mobile rozwija sieć GSM

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl