SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

T-Mobile zbuduje w Chocianowie system smart city. Monitoring i miejska sieć Wi-Fi

T-Mobile Polska zawarł umowę z władzami Chocianowa, dzięki której zbuduje w mieście system smart city. Projekt zakłada uruchomienie w miejscowości nowoczesnego monitoringu zwiększającego bezpieczeństwo, a także udostępnienie mieszkańcom miejskiej sieci Wi-Fi.

Fot.: WikipediaArticle

T-Mobile Polska poinformował, że na mocy umowy z położonym w województwie dolnośląskim miastem i gminą Chocianów firma wdroży szereg nowoczesnych rozwiązań smart city, które mają poprawić jakość życia i bezpieczeństwo mieszkańców.

Monitoring i Wi-Fi

Zgodnie z zapowiedzią w pierwszym etapie projektu zostanie zainstalowany system kamer miejskiego monitoringu. To odpowiedź na potrzeby mieszkańców postulujących o skuteczny monitoring i poprawę bezpieczeństwa w mieście.

Czytaj także: T-Mobile Polska zawiesza projekt Smart City w Kazimierzu Dolnym. Powodem nieporozumienia pomiędzy operatorem a burmistrzem

T-Mobile twierdzi, że jego system wideodetekcji oraz wideoanalizy obrazu jest oparty o najnowocześniejsze algorytmy behawioralne oraz elementy sztucznej inteligencji. W trybie rzeczywistym system wykrywa zdarzenia niepożądane i pozwala na natychmiastową reakcję odpowiednich służb w mieście.

Kolejnym elementem smart city ma być instalacja systemu miejskiego Wi-Fi, który zostanie zainstalowany w najważniejszych punktach miasta poprawiając w ten sposób dostęp mieszkańców, a także gości do zasobów internetu. Smart city dla Chocianowa jest projektem długofalowym, rozłożonym na etapy, z którym miasto wiąże wielkie nadzieje na rozwój.

Partnerem T-Mobile w projekcie dla miasta i gminy Chocianów jest firma SOPHUS realizująca projekty wideomonitoringu oraz firma ACO Solutions odpowiadająca za dostawę sprzętu do realizacji miejskiego Wi-Fi.

W drugim kwartale tego roku T-Mobile Polska osiągnął całkowite przychody w wysokości 1,6 mld zł, co oznacza wzrost o 3,4 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2019 r. Jak podaje telekom, udało mu się osiągnąć taki wynik "mimo niekorzystnych trendów rynkowych i ograniczenia działalności sklepów z powodu pandemii koronawirusa".

Czytaj także: Koniec T-Mobile Usług Bankowych, ich klienci przejdą do Alior Banku

Dołącz do dyskusji: T-Mobile zbuduje w Chocianowie system smart city. Monitoring i miejska sieć Wi-Fi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl