SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

“Tajemnice polskich morderstw” nowym serialem Viaplay. Premiera 2 grudnia

Serwis Viaplay pokaże serial dokumentalny “Tajemnice polskich morderstw”, poświęcony brutalnym morderstwom popełnionym w Polsce. Każdy z sześciu odcinków opisuje jedną z głośnych spraw kryminalnych, które miały miejsce w naszym kraju. Premiera lokalnej produkcji planowana jest na 2 grudnia - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Pogrzebanie żywcem małżeństwa z Gliwic, bestialskie morderstwo własnych rodziców przez parę nastolatków. wstrząsający atak na dziewczynę, której zadano 48 ciosów nożem oraz najkrwawszy napad na bank we współczesnej historii Polski – to głośne przestępstwa popełniono w Polsce na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Tym zdarzeniom oraz kilku innym poświęcona została najnowsza seria Viaplay documentary pt. "Tajemnice polskich morderstw".

Produkcja ukazuje zbrodnie z innej perspektywy niż dotychczas robiły to media. Na jej potrzeby dogłębnej analizie raz jeszcze poddane zostały wszystkie dostępne materiały. Przeanalizowano ustalenia biegłych, autorzy dokumentu odbyli też szereg rozmów ze świadkami, śledczymi, policjantami operacyjnymi, profilerami, ekspertami w dziedzinie kryminologii i kryminalistyki, a także znajomymi i rodzinami ofiar.

Punktem wyjścia dla "Tajemnic polskich morderstw" były akta sądowe i zawarte w nich dokumenty. Każdy odcinek został zilustrowany dostępnymi materiałami archiwalnymi: zdjęciami, artykułami prasowymi oraz fragmentami relacji telewizyjnych z okresu, kiedy poszukiwano zaginionych, znaleziono ciała ofiar i aresztowano podejrzanych. Dodatkowo wypowiedziom śledczych i ekspertów towarzyszą ujęcia realizowane w miejscach związanych z daną zbrodnią. Rozmówcy wracają pamięcią do tych wydarzeń i odwiedzają miejsca, w których lata wcześniej prowadzili śledztwo, pracując nad sprawą.

- “Tajemnice polskich morderstw” to nowe spojrzenie na najbardziej przerażające zbrodnie w najnowszej historii Polski. W każdym z sześciu odcinków serii staramy się szczegółowo przedstawić widzom detale policyjnych śledztw. Wprowadzamy widzów w akta spraw i wskazujemy ślady i dowody, dzięki którym udało się rozwikłać zagadki morderstw i schwytać zbrodniarzy. To nasza pierwsza produkcja dokumentalna z segmentu „True Crime”. W ofercie Viaplay znaleźć można wiele niezwykle interesujących produkcji tego gatunku, czas na pierwszą opowiadającą o wydarzeniach, które miały miejsce w naszym kraju – mówi Barbara Wiśniewska-Grzesiak, executive producer non-scripted content w Viaplay Group.

Widzowie serii “Tajemnice polskich morderstw” będą mieli okazję m.in. poznać metody pracy Bogdana Lacha, psychologa śledczego, biegłego sądowego z zakresu psychologii, jednego z najlepszych profilerów w kraju, specjalisty w dziedzinie przestępstw związanych z użyciem przemocy. Jest on też autorem książek o tej tematyce.

W produkcji zobaczymy również znanego adwokata, pełnomocnika rodzin ofiar Jacka Dubois, dziennikarza i reportera sądowego Wojciecha Tumidalskiego, genetyka z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie doktora Tomasz Kupca oraz autorytet w dziedzinie lingwistyki kryminalistycznej i autorkę ponad 150 publikacji w zakresie badań komunikacji społecznej - profesor Jadwigę Stawnicką.

“Tajemnice polskich morderstw” na Viaplay będzie można oglądać od 2 grudnia.

Jest to kolejna produkcja dokumentalna Viaplay w Polsce. Platforma w grudniu wprowadzi też do oferty cykl „Human to human”, czyli serię dokumentów poświęconych kryzysowi uchodźczemu, powstałemu w wyniku ataku Rosji na Ukrainę. Na przełomie 2022 i 2023 r. Viaplay pokaże program „Powerwomen Polska” prezentujący sylwetki pięciu kobiet sukcesu oraz ich inspirujące historie. W przyszłym roku serwis udostępni też pierwszy polski serial fabularny “Morderczynie”, oparty na bestellerze Katarzyny Bondy

W III kwartale br. liczba subskrybentów platformy streamingowej Viaplay wzrosła o 879 tys. do 6,428 mln. W Polsce z serwisu na koniec września br. korzystało ponad milion użytkowników.

Dołącz do dyskusji: “Tajemnice polskich morderstw” nowym serialem Viaplay. Premiera 2 grudnia

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
m.
Jeszcze powinien być siódmy odcinek - o zbrodni Viaplay na transmisjach sportowych w jakości sprzed 20 lat i bitrate nadającym się na kalkulatory.
odpowiedź