SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

'Tak wygląda nowe otwarcie '

Nowe otwarcie w telewizji publicznej autorstwa Aleksandra Kwaśniewskiego i Danuty Waniek' pokazuje właśnie swoje oblicze

To chamskie groźby prezesa Dworaka pod adresem swojego zastępcy, to naginanie prawa do swoich potrzeb przy jednoczesnym ignorowaniu decyzji konstytucyjnych organów państwa i opinii specjalistów - pisze red. naczelny "Trybuny" Wiesław Dębski.

Nie ulega wątpliwości: wiara, że w upolitycznionej telewizji publicznej można przynajmniej doprowadzić do równowagi różnych stron, okazała się naiwna. Przy Woronicza żadnej równowagi nie będzie - teraz przyszła prawica, która konsekwentnie pozbywa się wszystkich, którzy nie są z tego rozdania.

Wykorzystała przy okazji sytuację, by obdzielić swych kolegów audycjami w najlepszym czasie emisyjnym. Audycjami, w których bez przerwy gania się 'czerwonego luda'; kształtuje własną, jedynie słuszną wizję historii; co więcej, oddaje program jednej tylko 'katolickiej' wizji światopoglądowej.Kto zaś się będzie próbował opierać, ten dostanie po prostu w łeb bez oglądania się na reakcję szerokiej publiczności.

Może jeszcze jedno: Danuta Waniek, otwierająca TVP dla prawicy, powinna mieć świadomość, iż na tym się nie skończy. Politycy PO i PiS już zapowiadają, że po wyborach zlikwidują Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, którą pani Waniek chwilowo jeszcze kieruje. Prawdę mówiąc ich postępowanie jest racjonalne, bo po co ktoś ma prawicy przeszkadzać w pełnym zawłaszczeniu mediów publicznych, lepiej przecież resztki lewicy - choćby nie wiem jak zastraszonej ? wyciąć w pień. A ofiary będą się tylko przyglądać i ledwie słyszalnie piszczeć - konkluduje Dębski.

A jaka jest Państwa opinia w tej sprawie? Czy "Trybuna" ma rację? Zapraszamy do komentowania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Tak wygląda nowe otwarcie '

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl