SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tańszy internet w Cyfrowym Polsacie? Umowa z Mobyland o wartości 103 mln zł

Cyfrowy Polsat złożył do Mobyland zamówienie na zakup usług transmisji 13 mln GB z gwarantowanym okresem ważności pakietu do 31 grudnia 2015 roku, z możliwością wydłużenia, o łącznej wartości 103.034.880 zł, poinformował NFI Midas w komunikacie.

Tańszy internet w Cyfrowym Polsacie? Umowa z Mobyland o wartości 103 mln zł

"(...) Cyfrowy Polsat zamówił pakiet danych w usłudze bezprzewodowej transmisji danych w sieci Mobyland, o wielkości 13 milionów gigabajtów i łącznej wartości 103.034.880 zł powiększonej o podatek VAT, w wysokości wynikającej z przepisów prawa. Ww. wartość zamówienia zostanie rozliczona w 12 równych, miesięcznych ratach, płatnych na podstawie faktur wystawianych przez Mobyland"- podał Midas.

Cyfrowy Polsat w osobnym komunikacie poinformował, że cena 1MB/netto wynosi 0,00774  zł.

Zamówiony przez Cyfrowy Polsat pakiet danych posiada gwarantowany okres ważności, wynoszący 36 miesięcy od daty złożenia zamówienia, przy czym strony dopuściły w umowie możliwość wydłużenia tego okresu.

"Zamówienie zostało złożone w związku z osiągnięciem zadeklarowanego w umowie stopnia rozbudowy sieci telekomunikacyjnej Mobyland w liczbie 900 wybudowanych i zintegrowanych z siecią Mobyland na koniec 2011 roku stacji bazowych. Zgodnie z otrzymanym od Mobyland ww. zawiadomieniem, na dzień 29 grudnia 2011 roku, w sieci Mobyland funkcjonowały 1072 stacje bazowe"- podano.

Cyfrowy Polsat poinformował także, że kolejne zamówienia składane będą w terminach późniejszych, a ich wartość uzależniona będzie od zasięgu geograficznego sieci Mobyland oraz wielkości zamawianej usługi transmisji danych.

W ramach umowy Mobyland zapewnia dostęp do usługi bezprzewodowej transmisji danych, realizowanej w Paśmie 1800 oraz Paśmie 900 w technologii LTE lub HSPA+. Umowa została zawarta na czas nieokreślony, a jej wartość definiowana jest na podstawie odrębnych zamówień wystawianych przez Cyfrowy Polsat, dotyczących zakupu usługi transmisji danych.

Narastająco w I-III kw. 2011 roku Cufrowy Polsat miał 83,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 221,52 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 1646,70 mln zł wobec 1105,83 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tańszy internet w Cyfrowym Polsacie? Umowa z Mobyland o wartości 103 mln zł

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Poldek
I świetnie się składa, że podpisano tę umowę. Widać, że w CP serio się zajęli internetem lte i chcą z niego zrobić najlepszą sieć mobilną w kraju. Teraz pewnie jeszcze zwiększą limity i obniżą ceny, więc zainteresowanie zrobi się jeszcze większe.
odpowiedź
User
Salomon
To że net LTE zrobią porządnie to wiadomo było już od początku. Solorz nie pozwoliłby sobie na żadnego bubla, zwłaszcza że tego typu inwestycje pociągają bardzo wysokie koszty. No ale widać, że tu się opłaciło i net z CP jest bardzo mocnym punktem platformy.
odpowiedź
User
damian
Korzystam od niedawna, zwykle dłużej przekonuję się do wszelkiego typu nowości - rzeczywiście zwraca uwagę wygoda użytkowania, na którą składa się chyba przede wszystkim szybkość. Czasem warto pochwalić, więc chwalę Polsat za LTE. Owszem, tak właśnie.
odpowiedź
User
Sudoku
Poldek ma rację. Rozwój LTE idzie na całego. Umowa z Mobyland na pewno wpłynie na jeszcze większy komfort korzystania z LTE. Większe limity, niższe ceny :D LTE rośnie na potęgę.
odpowiedź
User
papcio
Wlasnie testowalem ten cudowny LTE - DRAMAT!!! produkt dla nikogo, nie trzyma zadnych obiecanych parametrow... 2 km od stacji bazowej, ktos kto to chwali chyba nigdy z tym nie mial do czynienia
odpowiedź