SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Politycy dali się we znaki teatrowi w Będzinie. Do "akcji" wkroczyli bajkowi bohaterowie

Przed Teatrem Dormana w Będzinie zawisły plakaty promujące tamtejszych kandydatów w wyborach samorządowych. Choć władze placówki naciskały, by reklamy zdjąć, reakcji nie było. Władze teatru przygotowały więc nietypową "kontr-kampanię".

Article

Teatr Dormana w Będzinie gra przedstawienia dla dzieci. Lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości wywiesili przed placówką swoje reklamy wyborcze. Władze teatru próbowały przekonać polityków, że teatr, którego gros widowni stanowią najmłodsi, może nie być najlepszym miejscem do prowadzenia kampanii. Bez skutku. W efekcie narodził się pomysł alternatywnej "kampanii".

Obok plakatów lokalnych polityków przed Teatrem Dormana zawisły prześmiewcze banery z wizerunkami Strasznego Wilka, Czerwonego Kapturka, Małej Syrenki czy Kota w Butach. Bajkowi bohaterowie na sztandarach mają oczywiście własne postulaty wyborcze - remont leśnych ścieżek, tanie buty dla mieszkańców, a nawet.. zjedzenie każdej babci w okolicy.

Teatr Dormana jest apolityczy

- Na pomysł wywieszenia bannerów wpadły bajkowe postacie, zainspirowane "materiałami" wywieszonymi przez lokalnych polityków - opowiada portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Klica, dyrektor Teatr Dormana w Będzinie. - Poprosiliśmy ich wcześniej o zdjęcie obu bannerów, wychodząc z założenia, że wejście do Teatru skierowanego głównie do dzieci jest miejscem niewłaściwym na prowadzenie agitacji wyborczej. Panowie odmówili - co rozzłościło bajki mieszkające w Teatrze. Wierzymy, że Teatr Dormana powinien być miejscem apolitycznym, w którym najważniejszą wartością jest rozwój młodego widza - dodaje szef będzińskiej sceny.

Jak dodaje nasz rozmówca, akcja spotkała się z pozytywnym przyjęciem mieszkańców miasta. - Teatr Dormana jest miejscem, które jest bardzo istotne wśród lokalnej społeczności. Słyszeliśmy przede wszystkim głosy wsparcia - mówi Paweł Klica. A jak zareagowali "wkręceni" politycy? -  Do Teatru nie dotarła żadna informacja związana z odpowiedzią obu Panów na wywieszone przez bajkowe postacie bannery - kwituje Klica.


W Twojej okolicy pojawił się ciekawy plakat wyborczy? Obejrzałaś / obejrzałeś wyjątkowy spot lokalnego polityka? Poinformuj nas, a my to nagłośnimy. Napisz: j.dabrowska@wirtualnemedia.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Politycy dali się we znaki teatrowi w Będzinie. Do "akcji" wkroczyli bajkowi bohaterowie

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
warszawianka
Wilku, Cz. Kapturku, Syrenko i Kocie w butach! Jesteście cudowni. Nareszcie mądre hasła wyborcze. Głosuję na Was.
Gratulacje dla Dyrekcji Teatru.
65 25
odpowiedź
User
pavv
Świetna akcja!
48 16
odpowiedź
User
Andreas
Akcja w stylu - Oni rzucają śmieci na chodnik, ja też rzucę śmieci na chodnik.
nie popieram.
odpowiedź
User
speg
Akcja w stylu - Oni rzucają śmieci na chodnik, ja też rzucę śmieci na chodnik.
nie popieram.
Typowy POPIS pewnie jeden z banerow jest jego
21 9
odpowiedź