SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tegoroczny laureat Pulitzera odszedł z dziennikarstwa do PR, bo nie starczało mu na rachunki

Rob Kuznia, jeden ze zdobywców tegorocznej nagrody Pulitzera w kategorii dziennikarstwa lokalnego w ub. r. zrezygnował z kariery dziennikarza i został pracownikiem branży PR. Powodem była niska pensja, która nie wystarczała mu na opłacanie miesięcznych rachunków.

Rob Kuznia Article

Rob Kuznia otrzymał jedną z tegorocznych nagród Pulitzera wspólnie ze swoimi kolegami Rebeką Kimitch oraz Frankiem Suraci z redakcji niewielkiej, ukazującej się w Kalifornii gazety „Daily Breeze”.

Wyróżnienie przyznano trójce reporterów w kategorii dziennikarstwo lokalne za teksty śledcze poświęcone problemowi korupcji w jednym z niewielkich kalifornijskich okręgów szkolnych. Ujawnione przez Kuznię i jego kolegów materiały doprowadziły nie tylko do ukarania winnych korupcji, ale także zmiany stanowych przepisów.

„Daily Breeze” ma obecnie nieco ponad 60 tys. czytelników. Gazeta jest wydawana przez Los Angeles News Group, do której należy też „Daily News” oraz kilka innych lokalnych tytułów prasowych w Kalifornii.

Kuznia pracował w „Daily Breeze” od kilku lat, jednak w ub.r. odszedł z redakcji i zrezygnował z pracy jako dziennikarz. Obecnie jest zatrudniony jako PR-owiec w USC Shoah Foundation. W rozmowie z serwisem „LA Observer” Kuznia przyznał, że dzisiaj nieco żałuje swojej decyzji o odejściu z zawodu. Zdradza jednak, że został do tego zmuszony przez sytuację życiową - pensja, którą otrzymywał w „Daily Breeze” nie wystarczała mu na opłacanie miesięcznych rachunków.

Kuznia uchylił się od odpowiedzi na pytanie czy obecnie, po otrzymaniu jednej z najbardziej prestiżowych nagród w branży dziennikarskiej, zamierza wrócić do wykonywanego wcześniej fachu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tegoroczny laureat Pulitzera odszedł z dziennikarstwa do PR, bo nie starczało mu na rachunki

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Analityk
Amerykanie wykańczają niezależne dziennikarstwo mogące zagrozić układom biznesowym i politycznym przez głodzenie dziennikarzy. Zupełnie jak w Polsce.
33 13
odpowiedź
User
bastard
Biedaczek, może jąkać akcja typu "Pomoc dla Roba" ?
13 24
odpowiedź
User
Stefan Ławski
Dziennikarstwo takie PRAWDZIWE już dawno umarło, jak to nowina ??????? żadna. dla mnie żadna. teraz są tylko pracownicy medialnie, albo agitatorzy polityczni- vide - Lis.
27 9
odpowiedź
User
AP
A ja byłam pewna, że tylko w Polsce nie da się wyżyć z dziennikarstwa. Też musiałam zrezygnować, teraz przebranżawiam się, ale bardzo tęsknię za tym zawodem dziennikarza. Szkoda, że w Polsce prym wiodą umowy śmieciowe i głodowe stawki za teksty...
29 9
odpowiedź
User
dziennikarz
W wielu rejonach Polskie jest duży popyt na pracę dziennikarzy lokalnych, można dostać dobry etat i żyć na poziomie. Tak się dzieje w tych powiatach, gdzie na rynku jest kilka płatnych tygodników. ... są takie miejsca, to nie żart !!!
11 15
odpowiedź