SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Teleexpress” przeniesiony do studia na Woronicza, a „Panorama” do studia „Wiadomości”

W niedzielę „Teleexpress” po raz pierwszy został wyemitowany ze studia Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza. To tymczasowe rozwiązanie, zastosowane przez na czas pandemii. - Jeśli nie zajdą nieprzewidziane okoliczności, być może zdążymy z remontem Studia B, z którego dotąd nadawaliśmy ten program - komentuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Beata Chmielowska-Olech w nowym studiu "Teleexpressu" Beata Chmielowska-Olech w nowym studiu

„Teleexpress”, podobnie jak „Panorama”, nadawany był dotąd z siedziby TAI mieszczącej się przy Placu Powstańców Warszawy. Jeszcze w ubiegłym roku zaplanowany został remont tego studia i wyposażenie go w najnowocześniejszy sprzęt. Remont miał zacząć się wiosną br. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała jednak te plany.

Telewizyjna Agencja Informacyjna mimo wszystko postanowiła przenieść realizację „Teleexpressu” i „Panoramy”. Od kilku dni „Panorama” nadawana jest ze studia „Wiadomości”, a od niedzieli „Teleexpress” emitowany jest ze studia w głównej siedzibie TVP przy ul. Woronicza. „Wiadomości” emitowane są z nowego studia od maja 2019 roku. Wyposażono je w nową scenografię, technologię Virtual Window, a także rozszerzoną rzeczywistość.

Pomieszczenia, z których nadawano „Teleexpress” i „Panoramę”, są w tej chwili zamknięte i stanowić mają rezerwę na wypadek, gdyby okazało się, że z powodu zakażenia nie można korzystać z innego studia.

- Epidemia pokrzyżowała nam plany remontu Studia B, lecz jeśli wszystko ułoży się dobrze niewykluczany, że po jej wygaśnięciu przeprowadzimy „Teleexpress” już do wyremontowanego studia - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski, dyrektor TAI.

W czasie pandemii także inne programy informacyjne TVP nadawane są z innych pomieszczeń: „Agrobiznes” i „Agropogoda” ze studia regionalnego TVP3 Warszawa, zaś „Tydzień” z siedziby TVP3 Lublin.

Według danych Nielsen Audience Measurement w marcu br. średnia oglądalność „Teleexpressu” wynosiła 3,48 mln widzów (36,3 proc. więcej niż rok wcześniej), głównego wydania „Panoramy” - 2,29 mln widzów (po wzroście o 51 proc. rok do roku), a głównego wydania „Wiadomości” - 3,58 mln widzów (po wzroście o 30,1 proc.).

Natomiast TVP Info zanotowało 5,02 proc. udziału w rynku oglądalności (w górę o 52,1 proc.).

Dołącz do dyskusji: „Teleexpress” przeniesiony do studia na Woronicza, a „Panorama” do studia „Wiadomości”

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Seba
Na kiego grzyba remontują za wielkie mln pl. Powstańców?
Kto dostanie w spadku po przeniesieniu na Woronicza?
0 0
odpowiedź
User
Kamila34
A więc z danych wynika że jest wzrost oglądalności wszystkich programów informacyjnych TVP i to znaczny :) Wiadomości o 30%, Teleexpress o 36,3 % a Panoramy aż o 51 % !!! Niech nam obłudnicy nie wmawiają że oglądalność maleje. TVP nie uprawia propagandy tak jak TVN i są efekty :-)
0 0
odpowiedź
User
Yhy
W studiu TVP sport z tego co zauważyłem. Niech już Tu zostanie fajnie to wygląda jest powiew świeżości .
0 0
odpowiedź