SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telewizja coraz mniej popularna

W ubiegłym tygodniu odnotowano najniższy czas, jaki spędził przed telewizorami statystyczny Polak w tym roku

Według danych AGB Polska w ubiegłym tygodniu (21 - 27 lipca) został odnotowany najniższy czas, jaki spędził przed telewizorami statystyczny Polak w tym roku, choć prawdopodobnie rekord tych wakacji jeszcze nie padł. Przeciętny Polak średnio dziennie oglądał telewizję przez 3 godziny i dwie minuty (średnia tygodniowa). Jest to najniższy czas odnotowany od początku 2003 roku. Okres wakacyjny jest czasem zmniejszonej konsumpcji telewizyjnej. W 2002 roku, w tym samym czasie, czyli w czwartym tygodniu lipca (22 - 28 lipca) przeciętny Polak spędził średnio dziennie 3 godziny i 5 minut, a w 2001 r. (23 - 30 lipca) - 3 godziny i 9 minut.

W ubiegłym tygodniu najchętniej oglądanym programem były "Wiadomości", które widziało średnio 4.480 Tysięcy widzów. Tydzień wcześniej średnia oglądalność najchętniej oglądanego programu wyniosła 4.717 tysięcy widzów. Był to film sensacyjny "Porwanie w raju".

W tygodniu 21 - 27 lipca spadł średni czas oglądania trzech z czterech największych stacji telewizyjnych w porównaniu do poprzednich tygodni lipca. Średni czas oglądania w TVP 1 wyniósł 46 minut, w TVP 2 - 36 minut, TVN - 23 minuty. Telewizja Polsat, jako jedyna odnotowała wzrost do poziomu 29 minut.

Najwyższa średnia oglądalność dzienna w 2003 roku wyniosła 5 godzin i 15 minut. Tak wysoki wynik został odnotowany w pierwszym tygodniu stycznia (1-5 stycznia, średnia tygodniowa).

źródło: AGB Polska
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja coraz mniej popularna

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl