SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telewizja Cyfrowa (IPTV) w sieci telefonicznej Multimedia Polska

Multimedia Polska jest pierwszym w Polsce operatorem telekomunikacyjnym, który udostępnił telewizję cyfrową (IPTV) we własnych sieciach telefonicznych.

Już w kwietniu br. Multimedia Polska, dzięki połączeniu unikalnego na rynku polskim potencjału (doświadczenia video z segmentu sieci kablowych oraz telekomunikacyjne z obszaru PSTN i VoIP) teoretyczne rozważania zamieniła w praktykę. Po pomyślnie zakończonej fazie testów, w maju tego roku, Multimedia Polska dołączyła do elitarnego grona operatorów telekomunikacyjnych, posiadających w swojej ofercie komercyjną usługę telewizji cyfrowej, dostarczanej poprzez sieć PSTN - czytamy w komunikacie.

Mieszkańcy Mielca, Brzeska, Dębicy i Kutna są pierwszymi, którym zaoferowana została najnowocześniejsza formę przekazu cyfrowego i dźwięku. Już wkrótce podobna oferta  dostępna będzie również w kolejnych miastach.

Abonenci telewizji cyfrowej mają do wyboru dwa pakiety: Cyfrowy  Komfort (48 kanałów za) i Cyfrowy Dom (40 kanałów). Do obu pakietów można dodatkowo dokupić HBO i Cyfrę+, a w pakiecie Cyfrowy Komfort dorośli widzowie mogą oglądać programy Playboya.

Jednorazowa opłata instalacyjna w wysokości 49 zł obejmuje: instalację, Set-Top-Box (niewielką skrzyneczkę umożliwiającą odbiór), pilota i modem.

„Na szczególną uwagę zasługuje wygoda i funkcjonalność nowej formy telewizji, np. możliwość komponowania i programowania własnej paczki programów. Tak zwany Przewodnik Programowy umożliwia zapamiętanie wybranych seriali czy innych pozycji programowych, a następnie przypomina o nich w momencie emisji. Zawiera także opisy poszczególnych pozycji programu, co daje każdemu możliwość łatwego wybrania interesujących go treści. System wyposażony jest w opcję pod nazwą Kontrola Rodzicielska. Pozwala ona abonentowi blokować te programy, które uzna za nieodpowiednie dla np. wieku domowej widowni.” – informuje Bartłomiej Kasiński, Dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju

W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną dalsze usługi, a wśród nich między innymi:
Video na żądanie (VOD)
poczta elektroniczna przy wykorzystaniu ekranu TV
przestrzenny dźwięk w standardzie Dolby®
portal telewizyjny,
video konferencje

Od strony technicznej usługa świadczona jest przy wykorzystaniu najlepszych rozwiązań światowych, jakie funkcjonują obecnie w obszarze IPTV. Zestawienie paczki cyfrowej odbywa się w Gdyni, w nowo wybudowanej, cyfrowej stacji czołowej Multimedia Polska. Następnie cyfrowe strumienie video trafiają do szkieletowej sieci SDH Multimedia Polska, za pośrednictwem której są rozprowadzane praktycznie po obszarze całej Polski.
W miejscowościach, w których świadczona jest usługa sygnał cyfrowy trafia na urządzenia DSLAM, które pracują w standardzie ADSL2+, a następnie poprzez linie telefoniczne do mieszkania abonenta. W mieszkaniu, w trakcie procesu instalacji usługi, uruchamiany jest modem abonencki xDSL oraz Set-Top-Box. STB zamienia wizyjny sygnał cyfrowy na postać zrozumiałą dla standardowych odbiorników telewizyjnych (połączenie z telewizorem wykonywane jest przy wykorzystani typowego portu SCART).

Multimedia Polska to dostawca usług multimedialnych: telewizji kablowej, szerokopasmowego dostępu do internetu oraz telefonii stacjonarnej W całym kraju spółka dostarcza swoje usługi 450 tysiącom abonentów telewizji kablowej i 105 tysiącom internautów. Posiada 120 tys. linii telefonicznych, które obsługują klientów biznesowych i indywidualnych. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja Cyfrowa (IPTV) w sieci telefonicznej Multimedia Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl