SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były dziennikarz TVP i Radia Poznań w telewizji narodowców. Kiedyś mówił o "tęczowej zarazie"

Do zespołu Telewizji Media Narodowe dołączył Roman Wawrzyniak, wcześniej związany z Radiem Poznań, TVP3 oraz Telewizją WTK. W 2020 roku w porannej audycji mówił o „tęczowej zarazie”. W marcu został zwolniony z rozgłośni regionalnej Polskiego Radia. 

Dziennikarz będzie prowadził swój autorski program „Forum Romana Wawrzyniaka" w środy i piątki o godz. 17:30 na antenie TVMN, do programów będzie zapraszał polityków i ekspertów, z którymi będzie poruszał najważniejsze tematy społeczno-polityczne.

Były menadżer w poznańskich mediach

Roman Wawrzyniak przez lata był redaktorem naczelnym w telewizji WTK w Poznaniu. W 2016 roku zaczął pracować w TVP Poznań (jako szef programu informacyjnego „Teleskop”), jednak po konflikcie z ówczesną dyrektorką Agatą Ławniczak odszedł z telewizji. W połowie 2020 roku rozpoczął pracę w Radiu Poznań.

– Cieszymy się z poszerzenia zespołu TVMN, gdyż dzięki temu nasza publicystyka będzie pełniejsza i zapewne bardziej oryginalna. Redaktor Wawrzyniak to wybitny publicysta, który na lokalnych antenach WTK, TVP Poznań i Radia Poznań był zawsze wyróżniającą się osobowością medialną i "lokomotywą", ciągnącą w górę zasięgi oraz poziom merytoryczny tych redakcji - poinformowała w komunikacie TVMN.

Częsta krytyka społeczności LGBT+

Roman Wawrzyniak wielokrotnie w swoich audycjach mówił rzeczy wymierzone w społeczność LGBT+. Jak wyliczyli w lutym 2020 roku członkowie rady programowej Radia Poznań, w ciągu 72 dni w 2019 roku aż 36 razy rozmawiał na antenie w sposób, który dotykał w obraźliwy sposób tę społeczność. List opisujący działania dziennikarza w tej kwestii trafił do szefa KRRiT, Witolda Kołodziejskiego. Bezpośrednim powodem, dla którego napisano do KRRiT było stwierdzenie „tęczowa zaraza”, jakiego 31 lipca 2020 roku na antenie Radia Poznań użył gospodarz audycji „Wielkopolskie popołudnie”.

KRRiT stwierdziła, że Wawrzyniak miał prawo użyć takiego sformułowania, gdyż korzystał z przynależnej mu swobody wypowiedzi. Postępowanie Romana Wawrzyniaka nie spodobało się także Radzie Etyki Mediów, która na początku br. w swojej opinii stwierdziła, że naruszył on zasady Karty Etyki Mediów dotyczące szacunku i tolerancji. W lutym szefostwo Radia Poznań zadecydowało, że nie podejmie żadnych działań dyscyplinarnych względem Wawrzyniaka.

Jak oglądać telewizję narodowców?

TVMN prowadzi emisję za pośrednictwem MUX-L1 (Jelenia Góra), MUX-L3 (Częstochowa, Tomaszów Mazowiecki) i MUX-L4 (Wrocław, Świdnica) oraz BCAST w Warszawie i Gdańsku. Telewizję Media Narodowe można też oglądać za pośrednictwem aplikacji mobilnej i strony internetowej tvmn.pl, a także kilkudziesięciu mniejszych operatorów kablowych.

W lutym stacja za pośrednictwem Zebrra.TV była dostępna także w Vectrze. Operator uznał reemisję TVMN na antenie radomskiego kanału za złamanie warunków umowy i usunął go z oferty. Żaden z dużych dostawców płatnej telewizji nie zdecydował się na dołączenie do oferty stacji kierowanej przez Piotra Barełkowskiego. Kilka miesięcy temu zastąpił on na stanowisku prezesa Roberta Bąkiewicza, wieloletniego szefa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, skonfliktowanego ze środowiskiem Konfederacji.

Niedawno TVMN rozpoczęła też współpracę z tygodnikiem „Do Rzeczy”. Na antenie stacji można dzięki temu oglądać programy z udziałem: Rafała Ziemkiewicza, Pawła Lisickiego, Marcina Wolskiego i Wojciecha Cejrowskiego. W ofercie stacji są też programy publicystyczne, przeglądy prasy czy transmisje Mszy Świętych. 

Dołącz do dyskusji: Były dziennikarz TVP i Radia Poznań w telewizji narodowców. Kiedyś mówił o "tęczowej zarazie"

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel
Teczowa zaraza wczesniej mowila o prawicowych starych k.rwach,ktore jak wymra to bedzie normalnie.
odpowiedź
User
Mb24
To nie jest dziennikarz tylko prawicowy propagandysta
odpowiedź
User
----
To jest nazista
odpowiedź