SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Polska szuka dostawcy prądu na dwa lata

W ramach postępowania publicznego Telewizja Polska chce wybrać dostawcę energii elektrycznej na 24 miesiące.

fot. akpaArticle

Zamówienie dotyczy dostawy energii elektrycznej od początku kwietnia 2023 roku do końca marca 2025 do centrali Telewizji Polskiej, jej wszystkich oddziałów regionalnych (w Białystoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Wrocławiu, Warszawie) oraz innych ośrodków (w Piasecznie, Ciechocinku, Sarnówku, Tłokowisku).

Oferty będzie można składać do 24 października do godz. 11, wadium wynosi 1,19 mln zł. Oferty będą oceniane wyłącznie w oparciu o zaproponowane ceny brutto.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

O zlecenie mogą się starać firmy, które w ciągu minionych trzech lat zrealizowali przynajmniej dwie umowy dotyczące dostawy prądu o wartości minimum 15 mln zł każda.

TVP podała, że na sfinansowanie zamówienia spodziewa się przeznaczyć ponad 213 tys. euro.

- Do efektu skali przyczynia się też optymalny okres zawierania umów na dostawę energii elektrycznej. Przy podziale zamówienia na kilka części można się spodziewać wyższych kosztów sprzedaży za 1 MWh - zaznaczono w dokumentacji

W ub.r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł.

W planie finansowym na br. Telewizja Polska zapisała wzrost przychodów do 3,42 mld zł, zwiększyć mają się zarówno wpływy z reklam i sponsoringu, jak i rekompensaty abonamentowej. W górę pójdą też koszty energii i usług zewnętrznych, a ze sprzedaży obligacji skarbowych nadawca spodziewa się minimum 171 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska szuka dostawcy prądu na dwa lata

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Donald
A nie lepiej w ramach oszczędności wyłączyć z eksploatacji cały gmach na 24 miesiące?
odpowiedź
User
Irena
Tymczasem Warner Bros Discvery Metagalektyka TVN zainstalował 96 paneli fotovoltanicznych które dostarczą pradu na pół programu.
odpowiedź