SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Republika dokapitalizowana 41. raz

W KRS zarejestrowano emisję 60 tys. akcji Telewizji Republika, w efekcie kapitał spółki wzrósł z 5,56 do 5,62 mln zł. To czwarta w br., a 41. od 2013 roku dopłata do kapitału nadawcy.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, prezes Telewizji RepublikaArticle

W ramach emisji oznaczonej symbolem L10 sprzedano 60 tys. akcji Telewizji Republika w cenie nominalnej 1 zł za sztukę. W efekcie kapitał zakładowy firmy zwiększył się z 5,566 do 5,626 mln zł.

W br. zarejestrowano wcześniej trzy emisje akcji Telewizji Republika:
L7 - 43,2 tys. akcji,
L8 - 24,3 tys. akcji,
L9 - 89,9 tys. akcji.

Na koniec ub.r. kapitał zakładowy nadawcy wynosił 5,408 mln zł.

41 emisji akcji Telewizji Republika od 2013 roku

Przy założeniu Telewizji Republika na początku 2013 roku jej kapitał zakładowy miał wartość 100 tys. zł. W efekcie kolejnych emisji akcji już pod koniec 2013 roku wzrósł do 1,9 mln zł, poziom 3 mln zł przekroczył na początku 2016 roku, 4 mln zł - w połowie 2017 roku, a 5 mln zł - w połowie 2019 roku.

Ogółem przeprowadzono jak dotąd 41 emisji akcji Telewizji Republika, zdecydowaną większość na okaziciela.

Telewizja Republika z 27,8 mln zł strat przez 8 lat

W ub.r. przychody Telewizji Republika zmalały o 4 proc. do 15,68 mln zł, a strata netto - z 1,6 do 1,53 mln zł. W sprawozdaniu z działalności stacja zaznaczyła, że zarobiła m.in. na rządowych kampaniach społecznych dotyczących epidemii.

Od startu działalności do końca ub.r. Telewizja Republika zanotowała łącznie 27,82 mln zł strat netto. W konsekwencji mimo kolejnych dopłat do kapitału jej fundusz własny pozostaje na minusie, w ub.r. jego ujemna wartość zwiększyła się z -2,19 do -2,46 mln zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Od założenia Telewizji Republika jej prezesem jest Tomasz Sakiewicz, jednocześnie redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”. Na początku br. do rady nadzorczej nadawcy dołączyła Beata Dróżdż, prezes wydawcy „Gazety Polskiej Codziennie” i członek zarządu wydawcy Niezalezna.pl. Członkami rady są także Piotr Kwiecień i Katarzyna Gójska (oboje od założenia spółki na początku 2013 roku), Dariusz Szymański, Urszula Hofman (od jesieni 2015 roku), Piotr Hofman (od wiosny 2017 roku) i Wojciech Węgrzyński (od połowy 2017 roku).

Według danych Nielsen Audience Measurement we wrześniu br. udział Telewizji Republika w rynku oglądalności wynosił 0,068 proc., wobec 0,055 proc. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Telewizja Republika dokapitalizowana 41. raz

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PZ
28mln straty super biznes .sakiewkcz ma telewizję republika a praktycznie nie schodzi z wizji TVP. Proponuję dać go na prezesa TVP to szybko zbankrutuje.
odpowiedź
User
Pawel
Polecam w TR program W punkt w niedzielę o 9.00,który prowadzi Katarzyna Gojska.
odpowiedź
User
Marcin
Do telewizji Republika powinien wkroczyć jakiś poważny inwestor, udziałowiec który da tej stacji porządny zastrzyk gotówki. Stacja powinna postawić na programy informacyjne oraz publicystyczne. Oczywiście zmiana linii programowej na rzetelną skierowaną minimalnie w prawą stronę. Jest miejsce dla takiej telewizji ale to wymaga inwestycji.
odpowiedź