SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Telewizję ogląda prawie każdy Polak, 65 proc. codziennie (wideo)

Odbiornik RTV posiada prawie każdy Polak. Tyle samo przyznaje się do oglądania "szklanego ekranu" - wynika z badania IQS.

fot. shuttlerstock Article

Ponad połowa badanych twierdzi, że do oglądania telewizji używa innych niż odbiornik RTV urządzeń elektronicznych. Przede wszystkim jest to laptop (43%) i komputer (25%), ale także smartfon (20%) i tablet (15%) – głównie przez osoby młode (15–18 lat). Niektórym zdarza się również oglądać treści telewizyjne za pomocą konsoli do gier (4%). Coraz częściej badani oglądają telewizję internetową (43%), a 1/3 Polaków korzysta z VOD.

W sumie do codziennego oglądania telewizji przyznaje się ponad połowa badanych (65%). Przede wszystkim są to kobiety (72% vs 59% mężczyzn), osoby powyżej 35 roku życia (79%), mieszkańcy wsi (77%) i osoby niepracujące (91%). Rzadziej, tj. kilka razy w tygodniu/miesiącu, ogląda telewizję 27% Polaków. 8% w ogóle nie ogląda TV, a najczęściej są to mężczyźni w wieku 25–34 lata, z największych miast, z dochodem powyżej 3000 zł.

73% badanych przyznaje, że ulubione programy, seriale i inne treści telewizyjne ogląda wieczorami. Porę tę preferują również osoby młode (15-18 lat).

Oglądanie telewizji to także często okazja do wykonywania innych czynności, w tym gotowania, sprzątania, prasowania i innych zadań domowych. Przede wszystkim dotyczy to jednak kobiet (78% vs 43% mężczyzn).

Telewizor w tle pozwala również na korzystanie z mediów społecznościowych (33%), sprawdzanie poczty e-mail (29%), korespondowanie z innymi poprzez wiadomości SMS lub inne komunikatory (28%), czytanie wiadomości na serwisach informacyjnych (27%), a nawet granie w gry (17%).

Badanie zostało przeprowadzone przez IQS w dniach 27-29 stycznia 2015 r. w ramach IQS 96 - Omnibus online techniką CAWI metodą RTS. W badaniu wzięło udział N=800 Polaków w wieku 15-50 lat.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizję ogląda prawie każdy Polak, 65 proc. codziennie (wideo)

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ex
Tak ogladam codziennie w sposob tradycyjny telewizje. Ogladam stacje niekodowane satelitarne i te w DVB-T. Nie zamierzam korzystac z platnych stacji bo te darmowe mi starczaja. Jestem mezczyzna w przedziale 25-30.
5 1
odpowiedź
User
nick
Nie, nie oglądam telewizji. Mam IQ znacząco powyżej średniej i nie chcę tego zmieniać :)
3 1
odpowiedź
User
kamyk
" ...8% w ogóle nie ogląda TV, a najczęściej są to mężczyźni w wieku 25–34 lata, z największych miast, z dochodem powyżej 3000 zł." Od wielu lat nie posiadam telewizora, nie oglądam tv nawet w necie, niestety - nie zarabiam 3 tys., nie jestem mężczyzną, nie mieszkam w największym mieście i niestety - nie mieszczę się już w przedziale wiekowym :(...ale to bynajmniej nie oznacza, że nie orientuję się w tym co dzieje się :) a ponadto zauważyłam, że mam jaśniejszy ogląd sytuacji! pozdrawiam myślących samodzielnie :-)
2 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing