SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ten Square Games zawiesza prace nad „Magical District”, skupia się na grach wędkarskich

Firma Ten Square Games poinformowała, że tymczasowo wstrzymała pracę nad grą „Magical District”, na którą wydała jak dotąd ok. 9 mln zł. Podkreśliła, że chce się skupić na rozwoju gier mobilnych free-to-play o tematyce wędkarskiej.

Article

W komunikacie giełdowym Ten Square Games podano, że zasoby w warszawskim studiu zajmujące się dotąd „Magical District” zostaną teraz przekierowane na „przyspieszenie produkcji i podniesienie jakości” gry „Fishing Master”, nad którą także pracuje stołeczny zespół firmy.

- Decyzja ta jest kierowana chęcią skupienia się na wzbogaceniu oferty Spółki w segmencie gier mobilnych free-to-play o tematyce wędkarskiej, gdzie Spółka zajmuje aktualnie topową pozycję. Fishing Master, kolejny tytuł o tym motywie, z racji swojego przygodowego charakteru, pozwoli Spółce na dotarcie do nowych kategorii graczy, zwiększając szanse Spółki na ugruntowanie miejsca lidera w ww. niszy - uzasadniono.

Zaznaczono, że Ten Square Games rozważy wznowienie produkcji Magical District na przełomie 2022 i 2023 roku „w zależności od aktualnych czynników wewnętrznych (tj. zasoby osobowe Spółki, potencjał rozwoju pozostałych gier), jak i zewnętrznych (tj. trendy na rynku gier, pojawienie się konkurencyjnych produktów)”.

Ten Square Games pracuje nad czterema nowymi grami

Pod koniec marca br., przedstawiając swoje zeszłoroczne wyniki finansowe, Ten Square Games podał, że jest w trakcie produkcji pięciu nowych tytułów. - Dwa z nich, Undead Clash oraz Magical District, są obecnie testowane na rynku amerykańskim. Kolejny tytuł, będący debiutem w segmencie gier sportowych, znajduje się na zaawansowanym etapie przed soft-launchem, zaś jeden z dwóch projektów warszawskiego studia ma na celu ugruntowanie pozycji TSG wśród tytułów wędkarskich. Nowa gra autorstwa Rortos pozwoli zaś zająć Ten Square Games wygodne miejsce w nowym i pełnym potencjału segmencie symulatorów lotu - opisał Wojciech Gattner, chief of product strategy w Ten Square Games.

W ub.r. firma Ten Square Games przy wzroście przychodów z 578,19 do 634,04 mln zł zanotowała spadek zysku netto ze 151,6 do 141,26 mln zł. Zmalały wpływy z „Fishing Clash”, natomiast przychody z „Hunting Clash” ustabilizowały się na poziomie ok. 30 mln zł kwartalnie.

W połowie marca br. Ten Square Games za ok. 3,5 mln dolarów przejął 24,8 proc. udziałów firmy Gamesture tworzącej gry RPG. Zyskał też opcję kupna jej pozostałych udziałów.

Natomiast w połowie ub.r. Ten Square Games zawarł umowę kupna za 45 mln euro 100 proc. udziałów włoskiej spółki Rortos wydającej symulatory lotów na urządzenia mobilne.

We wtorek na koniec sesji giełdowej kurs Ten Square Games wynosił 158 zł, co daje kapitalizację w wysokości 1,15 mld zł. W ciągu ostatnich 12 miesięcy akcje firmy staniały o 63,6 proc.

Dołącz do dyskusji: Ten Square Games zawiesza prace nad „Magical District”, skupia się na grach wędkarskich

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl