SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Test laboratoriów antywirusowych na Uniwersytecie w Hamburgu

Panda Software osiągnęła jeden z najkrótszych czasów reakcji na zagrożenie w branży informatycznej

Wynik ten określono na podstawie niezależnych badań przeprowadzonych przez AV-Test (www.av-test.de) na Uniwersytecie Hamburskim i ogłoszono w niemieckim magazynie c't magazine (numer 8, 2004).

Sondaż, w którym zestawiono 16 wariantów wirusów Bagle, MyDoom, a przeprowadzono od stycznia do marca 2004 wyróżnił Panda Software jako firmę udostępniającą szczepionki w czasie dwa razy krótszym, niż niektórzy inni producenci. Średnio firma potrafiła zapewnić klientom ochronę i szczepionkę w dwie godziny dwadzieścia minut od wykrycia zagrożenia. Peły wynik testu znaleźć można na stronie organizacji AV Test (www.av-test.de).

Tradycyjne systemy antywirusowe działają reaktywnie - muszą zidentyfikować wirusa lub inne zagrożenie na podstawie wcześnie zebranych danych. Potrzebny jest zatem człowiek, który wykryje niebezpieczeństwo i przeprowadzi odpowiednie analizy. Nowe wirusy to zagrożenie rozprzestrzeniające się w ciągu kilku sekund na skalę świata. Czas reakcji zespołu antywirusowego stanowi o bezpieczeństwie chronionych systemów. Jednak najnowsze epidemie wirusowe dowodzą, że ta metoda walki przestaje być skuteczna. Sasser, Mydoom oraz SQLSlammer jasno pokazały, że nie ma czasu na działanie reaktywne. Zagrożenie rozprzestrzenia się zbyt szybko.

Dotychczas wypracowane metody ochrony są nadal skuteczne w stosunku do większości informatycznych zagrożeń. Jednak najnowsze złośliwe kody wykorzystują wady takich systemów ochrony. Współcześnie koniecznością jest posiadanie rozwiązania, które potrafi przewidzieć zagrożenie i zdecydować samemu, jakie kroki należy podjąć. Panda Software poświeciła lata na próby stworzenia tego typu produktu. Przygotowany został pakiet oprogramowania, które potrafi wykrywać i eliminować nieznane zagrożenia. Technologia TruPrevent została zaprojektowana tak, by analizować podejrzane zachowania i programy oraz blokować je w sposób inteligentny i automatyczny bez potrzeby pytania użytkownika, co należy zrobić.

Dołącz do dyskusji: Test laboratoriów antywirusowych na Uniwersytecie w Hamburgu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl