SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tim Cook o bilionowej wycenie Apple: To sukces naszej misji, na pierwszym miejscu jest użytkownik

Po osiągnięciu przez Apple rynkowej wartości powyżej biliona dolarów Tim Cook, szef koncernu podziękował wszystkim pracownikom podkreślając, że sukces był możliwy dzięki ich ciężkiej pracy. - Najważniejsze są innowacyjne produkty i możliwość zmiany życia użytkowników na lepsze, zgodnie z innowacyjną wizją Steve’a Jobsa - zaznaczył Tim Cook.

Tim Cook, prezes AppleArticle

Rynkowa wartość Apple przekroczyła bilion dol. w ubiegłym tygodniu po tym, jak wcześniej firma ujawniła świetne kwartalne wyniki finansowe. Apple jest pierwszą spółką giełdową z wyceną powyżej biliona dol.

W wewnętrznym e-mailu skierowanym do wszystkich 120 tys. pracowników Apple Tim Cook, szef koncernu nie krył satysfakcji z osiągniętego wyniku przyznając, że stanowi on kolejny milowy krok w historii firmy.

Cook podziękował załodze Apple za ich wysiłek i pracę podkreślając, że dzięki nim spółka osiąga sukcesy i wyraził wdzięczność, że może pracować z takimi ludźmi.

- Choć możemy być dumni z osiągniętego wyniku, to jednak nie jest on jedynym miernikiem naszego sukcesu – ocenił Cook. - Przychody i zyski są przede wszystkim pochodną innowacyjności Apple oraz tego, że w pierwszej kolejności stawiamy na produkty oraz użytkowników i zawsze jesteśmy wierni tym wartościom.

W liście szef Apple przywołał pamięć Steve’a Jobsa, założyciela koncernu i największego wizjonera w historii tej firmy. - Steve założył Apple wierząc w to, że ludzka kreatywność może pokonać nawet największe wyzwania - podkreślił Cook. - Tylko ludzie dość szaleni by ufać że potrafią zmienić świat rzeczywiście potrafią to zrobić. W dzisiejszym świecie nasza misja jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Nasze produkty nie tylko przynoszą użytkownikom radość, ale inspirują ich także do tego by wnosili do swojego życia nowe wartości i zmieniali je na lepsze, podobnie jak życie innych ludzi wokół - zaznaczył szef Apple.

W zakończonym 30 czerwca 2018 r. III kwartale roku finansowego 2018 Apple zanotował przychód w wysokości 53,27 mld dol. To o 17 proc. więcej niż rok wcześniej. Natomiast zysk netto koncernu z Cupertino zwiększył się w ujęciu rocznym z 8,72 do 11,52 mld dol.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tim Cook o bilionowej wycenie Apple: To sukces naszej misji, na pierwszym miejscu jest użytkownik

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl