SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tobias Solorz prezesem Cyfrowego Polsatu. „Zaplanowana sukcesja”

Przejęcie sterów w Cyfrowym Polsacie przez Tobiasa Solorza nie zaskoczyło rynku. - To kolejny etap sukcesji w grupie Zygmunta Solorza-Żaka - podkreślają eksperci. Do jej zarządu dołączy też Agnieszka Odorowicz, ale spółka milczy na razie, czym dokładnie się zajmie.

Tobias Solorz, prezes Cyfrowego Polsatu Article

Tobias Solorz w środę 9 grudnia br. objął stanowisko prezesa Grupy Cyfrowego Polsatu. Dotąd był wiceprezesem spółki i jednocześnie prezesem wchodzącego w skład koncernu operatora telekomunikacyjnego Polkomtel. Na fotelu szefa całej Grupy syn Zygmunta Solorza-Żaka zastąpił Tomasza Gillnera-Gorywodę (był on jej prezesem od odejścia w październiku ub.r. Dominika Libickiego), który pozostanie jej wiceprezesem.

Oficjalnie spółka niewiele mówi o powodach tej zmiany. - To naturalny krok mający na celu ujednolicenie zarządzania w Grupie - wyjaśnia Wirtualnemedia.pl Olga Zomer, rzecznik prasowa Cyfrowego Polsatu.

Podobnie powierzenie sterów szefa koncernu synowi Zygmunta Solorza-Żaka komentują przedstawiciele rynku.

- Prezesura Tobiasa w Cyfrowym Polsacie to jak najbardziej naturalny ruch i wygląda na kolejny etap zaplanowanej sukcesji w największej grupie mediowo- telekomunikacyjnej - mówi Wirtualnemedia.pl Andrzej Matuszyński, prezes Eurozetu, w przeszłości członek zarządu Cyfrowego Polsatu.

- Tobias Solorz jest dobrze przygotowany do tej roli, od dłuższego czasu zajmował kierownicze stanowiska w grupie, z prezesurą Polkomtela włącznie - ocenia ekspert rynku mediów i telekomunikacji Marek Sowa. Jego zdaniem, nie należy oczekiwać większych zmian w strategii spółki. - Zygmunt Solorz-Żak pozostaje aktywnym, większościowym akcjonariuszem Cyfrowego Polsatu - dodaje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Od marca 2016 roku w zarządzie Cyfrowego Polsatu nastąpi kolejna zmiana. Jego członkiem zostanie Agnieszka Odorowicz, przez ostatnie 10 lat dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a wcześniej wiceminister kultury. - To dla mnie ogromny zaszczyt i przyjemność, że zostałam zaproszona do zarządu Cyfrowego Polsatu - mówi Wirtualnemedia.pl Odorowicz. Podkreśla, że konsolidująca firma ma potencjał rozwojowy i ogromne znaczenie dla mediów i kultury.

Czym dokładnie zajmie się Agnieszka Odorowicz w zarządzie koncernu? - Umówiliśmy się, że ogłosimy to z końcem lutego - ucina była szefowa PISF. Z naszych informacji wynika, że jej zadania związane będą ze sferą kontentu. - Nie przejmie na pewno obowiązków ani Macieja Steca (członek zarządu Cyfrowego Polsatu- przyp. red.), ani Niny Terentiew (wiceprezes i dyrektor programowa Telewizji Polsat - przyp. red.) - zapewnia nas osoba z Cyfrowego Polsatu.

Zdaniem eksperta medialnego Andrzeja Zarębskiego, Agnieszka Odorowicz będzie cennym aktywem dla Cyfrowego Polsatu. - Pani Agnieszka przygotowywała się do wejścia na rynek telewizyjny, przystępując do konkursu do zarządu TVP (nie przeszła do drugiego etapu) i będąc w radzie nadzorczej Polskiego Radia (odeszła z niej w listopadzie br. - przyp. red.). Te dwa doświadczenia pogłębiły jej wiedzę o mediach elektronicznych - mówi Wirtualnemedia.pl Zarębski.

Grupa Cyfrowy Polsat, w której skład wchodzą m.in. Telewizja Polsat jak i Polkomtel, w pierwszych trzech kwartałach br. miała 7,21 mld zł przychodów i 977,8 mln zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tobias Solorz prezesem Cyfrowego Polsatu. „Zaplanowana sukcesja”

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jurek
A matołki z rady nadzorczej tvp Odorowicz nawet do drugiego etapu nie zakwalifikowali.
Rynek wasze kompetencje zweryfikował właśnie. Nie wstyd wam politruki?
13 27
odpowiedź
User
Ania
A matołki z rady nadzorczej tvp Odorowicz nawet do drugiego etapu nie zakwalifikowali.
Rynek wasze kompetencje zweryfikował właśnie. Nie wstyd wam politruki?


I Bogu dziękować.
27 14
odpowiedź
User
Informator
To przykre że po Oskarze jest dla niej miejsce ale u prywatnego nadawcy.
15 23
odpowiedź
User
Sara
Jakie ona ma kompetencje ?
26 13
odpowiedź
User
iri
To przykre że po Oskarze jest dla niej miejsce ale u prywatnego nadawcy.

Oscar the Grouch?
21 10
odpowiedź