SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Bagiński, Kayah i Atanas Valkov we wspólnym projekcie "Czarna Polana" dla Żubrówki Czarnej

„Czarna Polana” to najnowszy projekt artystyczny, którego scenarzystą i reżyserem jest Tomasz Bagiński. W animacji wykorzystano piosenkę Kayah skomponowaną przez Atanasa Valkova. Projekt stworzyły agencja K2, studio Platige Films, należące do grupy Platige Image. Mecenat artystyczny nad projektem objęła marka Żubrówka Czarna (CEDC).

Article

Czterominutowa animacja opowiada o relacji człowieka z naturą, która uzupełnia się w magicznym tańcu. Film odwołuje się do kultury słowiańskiej, natury i rzemiosła. Tytułowa Czarna Polana to miejsce, gdzie spotykają się i przenikają trzy dziedziny sztuki - animacja, muzyka i taniec. Nad projektem pracowało sześciu animatorów zaproszonych do współpracy przez Tomasza Bagińskiego. Muzykę do etiudy skomponował Atanasa Valkov, piosenkę śpiewa Kayah. Choreografię przygotowała Katarzyna Kizior. Film można oglądać na Facebooku oraz YouTube.

- Wyjątkowość „Czarnej Polany” wynika m.in. z wykorzystania tradycyjnych technik animacji, które wciąż są praktykowane przez pojedynczych twórców, ale przez szerszą publiczność zostały zapomniane. W innowacyjny jak na Polskę sposób, sięgnęliśmy po nieinnowacyjne techniki, by zaintrygować widza i jednocześnie przekazać wartości marki - mówi Tomasz Bagiński.

Mecenat artystyczny nad projektem objęła marka Żubrówka Czarna. Za koncept kreatywny odpowiada agencja K2. Produkcją zajęło się studio Platige Films.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Bagiński, Kayah i Atanas Valkov we wspólnym projekcie "Czarna Polana" dla Żubrówki Czarnej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl