SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Fedyna nowym prezesem Wonga Polska

Rada nadzorcza firmy windykacyjnej Wonga powołała Tomasza Fedynę, dotychczasowego członka zarządu do spraw finansowych, na prezesa zarządu spółki. Stanowisko było nieobsadzone od stycznia, kiedy z firmy odszedł Marcin Borowiecki.

Tomasz FedynaArticle

Tomasz Fedyna związany jest z Wonga Polska od początku istnienia spółki w Polsce, czyli od 2012 r. Wcześniej był dyrektorem dyrektora finansowym pionu bankowości komercyjnej Banku BPH. Swoje 19-letnie doświadczenie w branży finansowej gromadził, pracując w Polbank Dystrybucja, Finamo i Generali. Jest absolwentem Wydziału Ekonomii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, studiował także na Uniwersytecie Wileńskim.

- Znajdujemy się w przełomowym momencie dla spółki. W maju 2019 r. Wonga Polska stała się częścią Grupy KRUK. To dla nas nowe możliwości rozwoju, dostępu do finansowania i dotarcia do klientów zainteresowanych pożyczkami na wyższe kwoty. Chcemy konsekwentnie realizować strategię poszerzania oferty produktów ratalnych i długookresowych. Na początku czerwca wystartowaliśmy z nową kampanią, która promuje pożyczkę ratalną z nowymi benefitami dla klientów, jak na przykład wakacje kredytowe - mówi Tomasz Fedyna, prezes zarządu Wonga Polska.

Na nową kadencję w zarządzie Wonga Polska zostali ponownie powołani Sylwia Drejer-Cichucka (nadzoruje produkt, marketing i rozwój biznesu)  i Łukasz Kamiński (odpowiada za ryzyko, prognozy rynkowe, przeciwdziałanie wyłudzeniom).

Sylwia Drejer-Cichucka związana jest z firmą od 2012 r.. Zanim dołączyła do zespołu, pracowała w Polkomtel, Finamo i Expanderze. Ukończyła zarządzanie na Uniwersytecie Gdańskim oraz Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego.

Łukasz Kamiński jest związany z Wonga od 2015 r. Wcześniej przez 14 lat pracował  w CitiHandlowym, m. in. jako szef ryzyka Pionu Bankowości Detalicznej oraz szef Pionu Zarządzania Produktami Kredytowymi. Ukończył finanse i bankowość na SGH w Warszawie. Były członek rady nadzorczej Biura Informacji Kredytowej.

Poprzedni prezes Wongi Marcin Borowiecki, odszedł z firmy w styczniu tego roku do platformy Booksy, zajmującej się rezerwacjami drobnych usług.

Wongę kupił Kruk

W maju tego roku firma windykacyjna Kruk za 97 mln zł. kupiła spółę Wonga.pl zarządzającą serwisem internetowym o takiej samej nazwie oferującym pożyczki gotówkowe.

Według sprawozdań w KRS w 2017 roku. Wonga.pl przy 108,61 mln zł wpływów sprzedażowych osiągnęła 42,39 mln zł zysku ze sprzedaży i 5,9 mln zł zysku netto. Wcześniej notowała straty netto: w 2016 roku miała 81,49 mln zł wpływów i 5,61 mln zł straty, a w 2015 roku - 53,48 mln zł przychodów i 14,61 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Fedyna nowym prezesem Wonga Polska

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Elza
Ohohohoho a co to na mediów?
odpowiedź