Polski kucharz podbija węgierską telewizję

Programy kulinarne prowadzone przez Tomasza Jakubiaka cieszą się popularnością na Węgrzech, Czechach, Słowacji i Rumunii. Od kilku lat produkcje z udziałem polskiego kucharza emituje kanał TV Paprika, należący do amerykańskiego koncernu AMC Networks.

ag
ag
Udostępnij artykuł:
Polski kucharz podbija węgierską telewizję

W ramówce  oferowanej w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych TV Paprika można obecnie oglądać program „Sztuka mięsa”. W każdym z odcinków polski kucharz prezentuje przepisy z różnych rodzajów mięsa, a także najsmaczniejsze wędliny czy kiełbasy. W Polsce produkcję pokazuje Food Network (TVN Grupa Discovery). Program można też oglądać za pośrednictwem platformy streamingowej Player.

grafika

Programy Jakubiaka od lat emitowane w TV Paprika

Posiadająca siedzibę w Budapeszcie AMC Networks Inernational Central Europe nie po raz pierwszy zakupiła program z udziałem polskiego kucharza. W poprzednich latach TV Paprika emitowała m.in. serię „Jakubiak - z miłości do lokalności” (emisja w Kuchnia+, obecnie Canal+ Kuchnia) i program poświęcony przepisom na święta wielkanocne.

grafika

Rumuński tygodnik z programem telewizyjnym informował o zmianie programu w związku z prawosławną Wielkanocą. Wyemitowano wówczas specjalne odcinki programów z udziałem polskiego kucharza  i brytyjską cukierniczką Mary Berry.

Co ciekawe w 2018 roku Jakubiak nie należał do najbardziej rozpoznawalnych celebrytów kulinarnych w Polsce. W badaniu IPG Mediabrands Magdę Gessler jako znaną osobę wskazało 99 proc. ankietowanych, Pascala Brodnickiego 98 proc., Karola Okrasę 97 proc., a Jakubiaka tylko 60 proc.

grafika

Tomasz Jakubiak w przeszłości współpracował m.in. z „Dzień dobry TVN”, pisał felietony do gazet i książki kucharskie. W latach 2011-2017 był związany z Kuchnia+ (obecnie Canal+ Kuchnia). W 2018 roku kucharz związał się z Food Network, gdzie pracuje do dzisiaj. Jego program „Sztuka mięsa” był też emitowany w TVN Style. Od 2020 roku Canal+ Kuchnia pokazuje nowy program z udziałem kucharza – „Jakubiak rozgryza Polskę”. Obecnie stacja nadaje drugi sezon produkcji.

Kanał Food Network miał w 2020 roku 0,201 proc. udziału w rynku telewizyjnym, natomiast Kuchnia+ (Obecnie Canal+ Kuchnia) 0,089 proc. - wynika z udostępnionej portalowi Wirtualnemedia.pl analizy Havas Media Group opracowanej na podstawie danych Nielsen Audience Measurement.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

"Zaufany ekspert" Meta pomógł reporterowi Reutera uruchomić fałszywe reklamy

"Zaufany ekspert" Meta pomógł reporterowi Reutera uruchomić fałszywe reklamy

WPP Media wykorzystuje dane z YouTube do rozwoju marketingu influencerów

WPP Media wykorzystuje dane z YouTube do rozwoju marketingu influencerów

Ruszyła zimowa kampania promująca Południowy Tyrol

Ruszyła zimowa kampania promująca Południowy Tyrol

Stacja Deutsche Welle na czarnej liście Rosji

Stacja Deutsche Welle na czarnej liście Rosji

Hipercholesterolemia: przyczyny, objawy, leczenie
Materiał reklamowy

Hipercholesterolemia: przyczyny, objawy, leczenie

Córka Poczobuta w imieniu ojca odebrała Nagrodę Sacharowa

Córka Poczobuta w imieniu ojca odebrała Nagrodę Sacharowa