SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Jażdżyński i Jarosław Machocki dalej w zarządzie Gremi Media

Rada nadzorcza Gremi Media (wydawca m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”) na kolejną kadencję w zarządzie powołała prezesa Tomasza Jażdżyńskiego i Jarosława Machockiego.

Tomasz Jażdżyński jest prezesem Gremi Media od grudnia 2017 roku, a Jarosław Machocki członkiem zarządu od lipca 2018 roku.

Tydzień temu Jażdżyński w ramach przyjętego w połowie ub.r. programu współpracy objął 20,2 tys. zł akcji firmy po 4 zł za sztukę. Przy kursie spółki z zamknięcia sesji giełdowej w środę wartość tego pakietu to 2,79 mln zł.

Tomasz Jażdżyński przed objęciem stanowiska prezesa Gremi Media przez pół roku był w radzie nadzorczej spółki.

W latach 2011-2016 Jażdżyński był związany z Grupą Naspers, której odpowiadał za wszystkie działania mediowe i komunikacyjne, m.in. zarządzał Grupą Bankier.pl i platformą GG. W latach 1999-2004 i 2008-2010 pracował w portalu Interia.pl, przez większość tego okresu jako prezes. W 2005 roku był dyrektorem finansowym Wirtualnej Polski, a w latach 2005-2008 pełnił taką funkcję w Bankierze. Koordynował wprowadzania na warszawską giełdę Interii i Bankiera.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Jarosław Machocki z Gremi Media związany jest od 2015 roku. We wrześniu 2016 roku zaczął kierować działem reklamy i ogłoszeń, a od kwietnia ub.r. wraz z Joanną Żero zarządzał strukturą analityczną BFPContentLab. Z kolei w marcu br. został szefem pionu komercyjnego.

W latach 2008-2014 Machocki pracował w Wydawnictwie Bauer, od 2009 roku na stanowiskach managerskich. W latach 2011-2012 był zastępcą dyrektora biura reklamy, a potem przez dwa lata dyrektorem segmentu pism kobiecych w biurze reklamy. W latach 1998-2008 był związany z Ruchem, pełnił tam kolejno funkcje specjalisty w dziale kolportażu i marketingu oraz kierownika w dziale handlu. Ukończył Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Koszalińskiej oraz Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

Gremi Media wystawione na sprzedaż

76,59 proc. akcji wydawnictwa ma spółka KCI kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza. Pod koniec marca ogłosiła przegląd opcji strategicznych, wśród których jest sprzedaż posiadanego pakietu. Jednocześnie podpisała umowę z Deloitte Advisory, które ma przygotować najważniejsze założenia strategii, w tym potencjalnej sprzedaży akcji Gremii Media.

Gremi Media wydaje dzienniki „Rzeczpospolita” i „Parkiet”, ich portale internetowe oraz miesięcznik „Uważam Rze Historia”. Posiada także 78,1 proc. akcji firmy E-Kiosk. W ub.r. firma zanotowała spadek skonsolidowanych wpływów sprzedażowych o 10,9 proc. do 96,14 mln zł, natomiast jej skorygowany zysk EBITDA zwiększył się z 21,81 do 22,6 mln zł, a zysk netto - z 14,4 do 16,35 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Jażdżyński i Jarosław Machocki dalej w zarządzie Gremi Media

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl