SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Lis o kulisach pracy w tvn

"Musiałbym zdradzać takie historie, których zdradzać nie chcę. Powiem ogólnie: były sytuacje, kiedy trzeba było kłaść wszystko na szali, żeby ocalić twarz"

Od wtorku 11 lutego Tomasz Lis już nie pracuje w tvn, gdy decyzją zarządu stacji został zwolniony. A jak Lis wspomina te ponad sześć lat pracy w tvn?

W wywiadzie udzielonym tygodnikowi "Przekrój" powiedział, że władze tvn wielokrotnie próbowały nie dopuścić do emisji niektórych materiałów.

- Ja byłem niesterowalny w tym sensie, że mając mocną pozycję zawodową, nie tylko wewnątrz firmy, nie dawałem gwarancji, że w pewnych kluczowych momentach spełnię rolę narzędzia - mówi dla "Przekroju" Tomasz Lis.

Najczęściej próby nacisku miały miejsce przed kampania wyborczymi czy to do Sejmu czy prezydenckimi.

- Musiałbym zdradzać takie historie, których zdradzać nie chcę. Powiem ogólnie: były sytuacje, kiedy trzeba było kłaść wszystko na szali, żeby ocalić twarz, ale zwykle wychodziło na moje - dodaje Lis.

Tomasz Lis jednak nie chce mówić o konkretnych przypadkach.

- Bo, po pierwsze, odbywało się to najczęściej w cztery oczy, więc pewnie mielibyśmy jedno zeznanie przeciwko drugiemu, a po drugie, nie chcę, żeby ostatnie tygodnie przesłoniły mi ostatnie lata. A ja tu spędziłem sześć wspaniałych lat, razem z ludźmi przeżyłem nadzwyczajną przygodę, coś stworzyliśmy i nie chcę zalewać się żółcią - mówi Lis.

Przeczytaj cały wywiad z Tomaszem Lisem.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Lis o kulisach pracy w tvn

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl