SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Sakiewicz i szef Klubów „Gazety Polskiej” odznaczeni przez prezydenta Węgier

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz i prezes Klubów „Gazety Polskiej” Ryszard Kapuściński zostali odznaczeni przez prezydenta Węgier Krzyżami Kawalerskimi Orderu Węgierskiego. - To ukoronowanie współpracy Klubów z węgierskimi ruchami społecznymi - skomentował Sakiewicz.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, wiceprezes Telewizji Republika Article

O odznaczeniu prezydenta Jánosa Ádera dla Tomasza Sakiewicza i Ryszarda Kapuścińskiego poinformował serwis Niezależna.pl. Krzyże kawalerskie zostały przekazane na ręce redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”. - To ukoronowanie trwającej od prawie dekady współpracy Klubów „Gazety Polskiej” z węgierskimi ruchami społecznymi - w tym sensie odznaczenie, nagroda dla wszystkich, którzy się w to angażowali – powiedział Sakiewicz serwisowi Niezależna.pl.

Jak napisał w uzasadnieniu ambasador Węgier w Polsce, odznaczenia przyznano „w dowód uznania za aktywność organizacyjną na rzecz pogłębienia polsko-węgierskich kontaktów obywatelskich”.

- Ogromny zaszczyt, jest to ukoronowanie trwającej od prawie dekady współpracy Klubów „Gazety Polskiej” z węgierskimi ruchami społecznymi - w tym sensie odznaczenie, nagroda dla wszystkich, którzy się w to angażowali. Bazą tej współpracy jest trwająca tysiąc lat przyjaźń polsko-węgierska, której mam nadzieje dodaliśmy jeden rozdział - skomentował Sakiewicz.

„Gazeta Polska” ma już 480 swoich Klubów. Działają one zarówno w Polsce, jak i w krajach Europy, Ameryki i Australii. Skupiają czytelników „GP”, którzy organizują w ich ramach spotkania z politykami, dyskusje, projekcje filmów itp. W połowie kwietnia br. Człowiekiem Roku Klubów „Gazety Polskiej” został Jarosław Kaczyński, zaś Nagrodę Człowieka Roku 2020 „Gazety Polskiej” przyznano Wojskom Obrony Terytorialnej.

Według danych PBC w styczniu br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej” wynosiła 20 722 egz., po spadku o 6,3 proc. rok do roku.

Wydająca tygodnik spółka Niezależne Wydawnictwo Polskie w 2019 roku zanotowała spadek przychodów o 0,4 proc. do 17,94 mln zł oraz zysku netto z 311,9 do 305,8 tys. zł. Firma spisała na straty 613,3 tys. zł należności od Ruchu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Sakiewicz i szef Klubów „Gazety Polskiej” odznaczeni przez prezydenta Węgier

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Humus
Pięknie.
Kolejne odznaczenie nada prezydent Rosji.
18 1
odpowiedź
User
P-2
Zostali odznaczeni za wybitne osiągnięcia propagandowe!
16 1
odpowiedź
User
Ratunku
To jest śmieszne żeby nie napisać żałosne ludzie, którzy propagują kłamstwa, szerzą ludzkie podziały, ludzie którzy nie znaczą nic i nie zrobili nic po za podlizywaniem się do reżimowej władzy otrzymywali chyba jeden z najważniejszych odznaczeń państwowych. To pokazuje jakie ZNACZENIE ma to ODZNACZENIE. Pewnie będą komentarze, krytyczne wobec mojego postu ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy.
14 1
odpowiedź