SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Sakiewicz i szef Klubów „Gazety Polskiej” odznaczeni przez prezydenta Węgier

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz i prezes Klubów „Gazety Polskiej” Ryszard Kapuściński zostali odznaczeni przez prezydenta Węgier Krzyżami Kawalerskimi Orderu Węgierskiego. - To ukoronowanie współpracy Klubów z węgierskimi ruchami społecznymi - skomentował Sakiewicz.

O odznaczeniu prezydenta Jánosa Ádera dla Tomasza Sakiewicza i Ryszarda Kapuścińskiego poinformował serwis Niezależna.pl. Krzyże kawalerskie zostały przekazane na ręce redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”. - To ukoronowanie trwającej od prawie dekady współpracy Klubów „Gazety Polskiej” z węgierskimi ruchami społecznymi - w tym sensie odznaczenie, nagroda dla wszystkich, którzy się w to angażowali – powiedział Sakiewicz serwisowi Niezależna.pl.

Jak napisał w uzasadnieniu ambasador Węgier w Polsce, odznaczenia przyznano „w dowód uznania za aktywność organizacyjną na rzecz pogłębienia polsko-węgierskich kontaktów obywatelskich”.

- Ogromny zaszczyt, jest to ukoronowanie trwającej od prawie dekady współpracy Klubów „Gazety Polskiej” z węgierskimi ruchami społecznymi - w tym sensie odznaczenie, nagroda dla wszystkich, którzy się w to angażowali. Bazą tej współpracy jest trwająca tysiąc lat przyjaźń polsko-węgierska, której mam nadzieje dodaliśmy jeden rozdział - skomentował Sakiewicz.

„Gazeta Polska” ma już 480 swoich Klubów. Działają one zarówno w Polsce, jak i w krajach Europy, Ameryki i Australii. Skupiają czytelników „GP”, którzy organizują w ich ramach spotkania z politykami, dyskusje, projekcje filmów itp. W połowie kwietnia br. Człowiekiem Roku Klubów „Gazety Polskiej” został Jarosław Kaczyński, zaś Nagrodę Człowieka Roku 2020 „Gazety Polskiej” przyznano Wojskom Obrony Terytorialnej.

Według danych PBC w styczniu br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej” wynosiła 20 722 egz., po spadku o 6,3 proc. rok do roku.

Wydająca tygodnik spółka Niezależne Wydawnictwo Polskie w 2019 roku zanotowała spadek przychodów o 0,4 proc. do 17,94 mln zł oraz zysku netto z 311,9 do 305,8 tys. zł. Firma spisała na straty 613,3 tys. zł należności od Ruchu.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Sakiewicz i szef Klubów „Gazety Polskiej” odznaczeni przez prezydenta Węgier

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Humus
Pięknie.
Kolejne odznaczenie nada prezydent Rosji.
odpowiedź
User
P-2
Zostali odznaczeni za wybitne osiągnięcia propagandowe!
odpowiedź
User
Ratunku
To jest śmieszne żeby nie napisać żałosne ludzie, którzy propagują kłamstwa, szerzą ludzkie podziały, ludzie którzy nie znaczą nic i nie zrobili nic po za podlizywaniem się do reżimowej władzy otrzymywali chyba jeden z najważniejszych odznaczeń państwowych. To pokazuje jakie ZNACZENIE ma to ODZNACZENIE. Pewnie będą komentarze, krytyczne wobec mojego postu ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy.
odpowiedź