SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Terlikowski: mam bana w TVP Info od skrytykowania PiS ws. ustawy chroniącej życie

- Od czasu, kiedy skrytykowałem PiS za uwalenie ustawy chroniącej życie, mam tam bana - napisał publicysta Tomasz Terlikowski o swojej nieobecności w TVP Info. Zapewnił, że jest gotów rozmawiać we wszystkich mediach o przestępstwach seksualnych w Kościele.

Tomasz Terlikowski Article

W ostatnich dniach TVN24 w „Czarno na białym” pokazał reportaż Marcina Gutowskiego „Purpurowa sieć”, w którym opisano, jak przestępstwa seksualne popełniane przez duchownych były tuszowane, w czym mieli brać udział niektórzy biskupi i arcybiskupi. W materiale wypowiadał się m.in. Tomasz Terlikowski.

- Tym, którzy zarzucają mi, że mówiłem o problemach z tuszowaniem przestępstw seksualnych w Kościele (i będę mówił nadal) w TVN chciałem tylko powiedzieć, że o tych tematach mówię i piszę od lat, także w mediach prawicowych - stwierdził Terlikowski we wtorek na swoim profilu facebookowym. - W „Starciu cywilizacji” TV Republika rozmawiamy o tym regularnie, regularnie piszę o tym do „Gazety Polskiej”, „Tygodnika Solidarność”, ale także do „Rzeczpospolitej” czy „Wprost” - wyliczył.

Terlikowski: mam bana w TVP Info

- I żeby nie było wątpliwości rozmawiałbym o tym i mówił także w TVP Info, ale od czasu, kiedy skrytykowałem PiS za uwalenie ustawy chroniącej życie, mam tam bana… - zaznaczył Tomasz Terlikowski.

- A kolegom, którzy tak strasznie ubolewają nad miejscem powiem tyle, że jeśli o tym temacie będzie chciał ze mną rozmawiać Tygodnik „Sieci”, „Do Rzeczy”, jeśli film na ten temat będzie chciała zrobić Telewizja Polsce.pl czy ktokolwiek inny służę pomocą. Naprawdę - podkreślił. - Do Waszych intencji nikt - po tej stronie - nie będzie miał zastrzeżeń, jedyne czego trzeba to minimum odwagi - dodał publicysta.

 

Na to, że nie jest zapraszany do TVP Info, Tomasz Terlikowski zwrócił uwagę już w połowie 2018 roku. - Właśnie od "dziennikarza" TVP Info dowiedziałem się, że nie jestem zapraszany do TVP bom oszołom. Hmm. Że nie jestem niemal zapraszany to wiem, ale dobrze poznać uzasadnienie z ust "dziennikarza" "dobrej zmiany". Jak walą w Ciebie z obu stron wiedz, że jesteś na dobrej drodze - stwierdził na Twitterze.

Tomasz Terlikowski od niedawna w RMF FM

Od marca br. Tomasz Terlikowski był szefem komisji badającej sprawę dominikanina Pawła M., któremu zarzucono stosowanie przez ponad 20 lat przemocy psychicznej i fizycznej wobec podwładnych oraz osób świeckich. Sprawę ujawniono w reportażach Pauliny Guzik na portalu internetowym „Więzi”.

Pod koniec września komisja przedstawiła raport oparty m.in. na rozmowach z 41 osobami (w tym pokrzywdzonymi). - Nasza praca potwierdza wcześniejsze zarzuty i precyzuje zdarzenia. Do gwałtów dochodziło wielokrotnie. Nie jesteśmy w stanie powiedzieć, ile było ofiar, Paweł M. przez dwadzieścia ostatnich lat działał bowiem nieoficjalnie, w podziemiu. Przepuszczamy, że teraz ujawniać się będą kolejni pokrzywdzeni - stwierdził Tomasz Terlikowski.

Z mediami Tomasz Terlikowski jest związany od dwóch dekad. Obecnie współpracuje m.in. z „Tygodnikiem Solidarność”, „Do Rzeczy” i „Plusem Minusem”, prowadzi program w Telewizji Republika, gdzie przedtem był redaktorem naczelnym i programowym. Od początku września w środy prowadzi wywiady po godz. 18 w RMF FM.

Wcześniej Terlikowski pracował w „Newsweeku”, „Gazecie Polskiej”, tygodniku „Wprost” i kwartalniku „Fronda”, a jego teksty drukowały m.in. „Gazeta Wyborcza”, „Tygodnik Powszechny”, „Gość Niedzielny”, „Gazeta Polska Codziennie” i „Ozon”. Napisał kilkadziesiąt książek faktograficznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Terlikowski: mam bana w TVP Info od skrytykowania PiS ws. ustawy chroniącej życie

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość
Gdyby kózka nie skakała... :D
7 9
odpowiedź
User
żałosne
żale zdr. ajcy
3 15
odpowiedź
User
Iryk
Ten kanał informacyjny to same kłamstwa i całą dobę kłamstwa TVP
11 10
odpowiedź