SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TP SA nie zapłaci 370 mln zł kary

Tele2 Polska i Telekomunikacja Polska zawarły porozumienie w sprawie terminu realizacji zamówień na abonament, w ramach usługi WLR.

18 października 2006 roku spółki Tele2 Polska i Telekomunikacja Polska zawarły porozumienie w sprawie terminu realizacji decyzji Prezesa UKE o hurtowym zakupie abonamentu (WLR). Zawarte porozumienie zakłada, że TP zacznie przyjmować zlecenia abonentów na zmianę operatora 4 grudnia br., natomiast pierwsi klienci zmienią operatora na Tele2 8 stycznia 2007 roku. W pierwszej kolejności zrealizowane zostaną zaległe zamówienia złożone przez abonentów od września do grudnia br. Począwszy od 9 stycznia 2007 roku zamówienia klientów na abonament w Tele2 będą przez TP realizowane na bieżąco zgodnie z Decyzją - podano w komunikacie prasowym.

Porozumienia oznacza również, że gdy będzie ono przez TP realizowane zgodnie z zawartym w nim harmonogramie, Tele2 zrezygnuje z dochodzenia od TP roszczeń z tytułu kar umownych przewidzianych w decyzji Prezesa UKE.

Klienci będą w trybie indywidualnym informowani o dacie realizacji zamówienia na zmianę operatora.

Niedawno prezes UKE Anna Streżyńska informowała, że w momencie, gdy TP SA i Tele2 dojdą do porozumienia, zrezygnuje z nałożenia na TP SA maksymalnej kary na niewykonanie decyzji, która mogłaby wynieść około 370 mln zł.

Opłacanie abonamentu w Tele2, zamiast w TP, jest możliwe dzięki decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z 13 lipca br., poszerzającej umowę o połączeniu sieci Tele2 i TP o Hurtowy Dostęp do Sieci (WLR – Wholesale Line Rental).
Na podstawie WLR, klient uzyskuje dostęp do linii (opłaca abonament) i możliwość korzystania z połączeń za pośrednictwem operatora alternatywnego. Tele2 w pełni przejmuje na siebie obsługę klienta i staje się dla abonenta jedynym punktem kontaktu.
Cena hurtowa abonamentu ustalona jest na zasadzie upustu od ceny referencyjnej. Zgodnie z decyzją Prezesa UKE, uruchomiony zostanie podstawowy WLR, który obok abonamentu obejmuje połączenia na numery alarmowe, wybrane numery skrócone, typu 0-80x, biuro numerów. Inne usługi, jak połączenia o podwyższonej opłacie (typu 0-70x) oraz niektóre usługi dodane, nie są dostępne w podstawowej wersji WLR. Pełen WLR - obejmujący szerszą gamę usług i połączeń – ma zostać wdrożony na początku 2008 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TP SA nie zapłaci 370 mln zł kary

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl