SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TP za 1,7 mld zł sprzedaje TP Emitel

Grupa TP podpisała przedwstępną umowę sprzedaży Emitela, operatora naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej. Kupującym jest funduszy private equity Montagu Private Equity. Wartość transakcji wyniosła 1,7 mld zł.
 

TP za 1,7 mld zł sprzedaje TP Emitel

- Ta umowa jest wynikiem strategii Grupy TP, która zakłada koncentrację na naszej podstawowej działalności. Jesteśmy też przekonani, że Montagu, jako nowy właściciel, zapewni dalszy dynamiczny rozwój Emitela - powiedział Maciej Witucki, prezes Grupy TP.

- To pierwsza bezpośrednia inwestycja Montagu w Polsce i druga inwestycja w Europie Środkowowschodniej. Emitel świadczy usługi niezbędne dla odbiorców w atrakcyjnych i wzrostowych segmentach rynku. W oparciu o jej dotychczasową, efektywną działalność, planujemy rozwijać usługi dla nadawców i operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Chcemy wspierać doświadczony zespół menedżerski spółki w dalszym rozwoju Emitela, jako niezależnego operatora infrastruktury radiowo-telewizyjnej oraz telekomunikacyjnej w Polsce - powiedział Michał Chałaczkiewicz, Partner Montagu odpowiedzialny za inwestycje funduszu w Europie Środkowowschodniej.

Umowa została zawarta pod warunkiem uzyskania przez kupującego zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i wniesienia przez TP SA wszystkich udziałów w TP Emitel do Bilbo.

W transakcji zakupu Emitela wyłącznym doradcą finansowym Montagu był Bastion Group, a doradcą prawnym kancelaria Allen & Overy. Ernst & Young, Arthur D. Little oraz Solon Management Consulting wspierały Montagu w procesie badania spółki.

Wyłącznym doradcą finansowym Grupy TP był Rothschild, a doradcą prawnym kancelaria White & Case. Grupę TP w procesie sprzedaży wspierał również PwC.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TP za 1,7 mld zł sprzedaje TP Emitel

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zb
a jednak stanie się ,trzeba tylko dobrze prześwietlić nowego właściciela oby nie było sytuacji np. łowickie pasy w mux2 od polsatu,lub manipulowaniem rynku ale od tego jest regulator, oby uczciwie i sprawiedliwie regulował .
8 8
odpowiedź