SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Transmisje wideo w Mentions na Facebooku - nowe możliwości dla marketerów?

- Na Mentions będą działać przede wszystkim PRowcy i asystenci znanych. Marketerzy powinni myśleć o nim jako o zbiorze formatów, gdzie trzeba zadbać o obecność w tle, w postaci wzmianki, pokazania produktu, logo czy claimu - możliwości transmisji na żywo w facebookowej aplikacji Mentions analizuje Ryszard Gielecki z Cheil Poland.

Article

Serwis Facebook wprowadził możliwość nadawania transmisji wideo na żywo dla użytkowników aplikacji Mentions. Jednym z pierwszych był prezydent Andrzej Duda, który za pośrednictwem Live for Facebook Mentions w dniu zaprzysiężenia przemówił do internautów.

Transmisja live i Mentions to narzędzia ułatwiające organizację pracy z influencerem i zwiększające przede wszystkim jego własny zasięg. Jeśli już decydujemy się na ten kanał, to pamiętajmy, żeby zagwarantować sobie wyraźną ekspozycję marki w czasie transmisji.

Facebook Mentions to nie platforma, a narzędzie do komunikacji z fanami osoby znanej. Pozwala ono organizować jej komunikację i przesyłanie treści. Jeśli w marketing miksie nasz brand nie posiada osoby sponsorowanej, na przykład sportowca, artysty, aktora, idola social mediowego czy  polityka (ta kategoria, póki co, jest jeszcze poza zasięgem marketerów), to nie jest to narzędzie dla nas.

Podobieństwo Mentions do Twitcha czy Periscope’a na Twitterze to nie przypadek. Wideo live jest kolejnym skokiem internetu na „tradycyjny” ATL,  skutecznie zabierającym telewizji widzów, dzięki przewadze interaktywności. Transmisje na żywo pokażą swój „pazur” głównie przy eventach masowych (koncerty, festiwale) i wywiadach z fanami (influencera, nie marki).

Na Mentions będą pracować przede wszystkim PR-owcy i asystenci znanych. Marketerzy powinni myśleć o nim jako o zbiorze formatów, gdzie trzeba zadbać o obecność w tle, w postaci wzmianki, pokazania produktu, logo czy claimu.

Na kanałach influencera brand najczęściej jest gościem i warto o tym pamiętać przy planowaniu środków. Obecność marki musi mieć właściwy kontekst. Wątpię, czy np. recenzje produktów na żywo to content, dla którego publiczność zbierze się o określonej godzinie w dużej ilości (uzasadniającej wydatek budżetowy).

Inwestycja w wykorzystanie Mentions to wyprowadzanie komunikacji poza kanały własne. Rolą kanałów brandowych może być np. budowanie zasięgu dla eventu live, za pomocą płatnych reklam, skierowanych do wybranej grupy docelowej.

Ryszard Gielecki, strateg w agencji Cheil Poland

Dołącz do dyskusji: Transmisje wideo w Mentions na Facebooku - nowe możliwości dla marketerów?

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ron
Fajny ten strateg. I takie ważne słowa używa. Ach co za styl. Gościu zejdź z tego schodka tu do nas, ludu.
odpowiedź
User
Damian DMZ
Zabrakło mi tu informacji, że Mansions to jakby apka wewnątrz facebooka, dostępna dla znanych osób ze zweryfikowanym profilem publicznym. Sam streaming live to nowa funkcjonalność w obrębie Mansions, które, o ile dobrze się orientuję, istnieje nie od wczoraj.
odpowiedź