SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowa ramówka Trójki. Będą Kuźniar, Afrojax i Młynarski

W nowej ramówce radiowej Trójki autorskie audycje w niedziele będą prowadzić m.in. Jarosław Kuźniar, Michał Hoffman (znany też jako Afrojax), Jan Emil Młynarski, Paweł Sztarbowski i Bartek Wąsik - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Jarosław Kuźniar (fot. materiały prasowe) Jarosław Kuźniar (fot. materiały prasowe)

W niedzielnej ramówce Programu III Polskiego autorskie audycje będą emitowane od godz. 10 do 17. W godz. 10-11 będzie można słuchać programu „Niewidzialni” prowadzonego przez reportażystę Macieja Wasielewskiego, autora m.in. książek „Niewidzialna ręka” i „Jutro przypłynie królowa”.

Przez kolejną godzinę emitowany będzie „Pianokrąg” autorstwa pianisty i kompozytora Bartka Wąsika, a w godz. 12-13 - „Królestwo Roślin” prowadzone przez Pawła Sztarbowskiego, wicedyrektora programowego Teatru Powszechnego w Warszawie.

Na antenę Trójki wróci ze swoją audycją „Salon, ulica, dancing” muzyk Jan Emil Młynarski. Wcześniej prowadził ją w latach, teraz będzie ona nadawana w godz. 13-15. Młynarski w latach 2020-22 miał audycję „Wesoła warszawska fala Janka Młynarskiego” w Radiu Nowy Świat.

CZYTAJ TEŻ: Kolejna osoba wraca z Radia 357 do Trójki

W godz. 15-16 Trójka będzie emitować cykl „360 Stopni” Jarosława Kuźniara. O tym, że Kuźniar (pracował już w rozgłośni dwie dekady temu) rozmawia o współpracy ze stacją, informowaliśmy już kilka dni temu.

Z kolei w godz. 16-17 „Afro Godzinę” będzie prowadził Michał Hoffmann, muzyk znany też jako Afrojax, od lat lider Afrokolektywu. Hoffmann z Trójką jest związany od 2003 roku, odpowiada m.in. za oprawę antenową.

Nowa ramówka Trójki

W niedziele rano tak jak poprzednio Trójka będzie emitować programy „Bed & Breakfast” (w godz. 8-9) prowadzony przez Piotra Firana i Rafa Uzara oraz „Zagadkową Niedzielę” (godz. 9-10) Katarzyny Stoparczyk, a po południu - „Trzecią Stronę Medalu” (godz. 17-19).

Natomiast w godz. 20-21 pojawi się audycja „Wszystkie Książki Świata” prowadzona przez Michała Nogasia, który w pierwszej połowie lutego br. po kilku latach przerwy (pracował wówczas w „Gazecie Wyborczej” i Radiu Nowy Świat) wrócił do Trójki.

CZYTAJ TEŻ: Urodziny radiowej Trójki. Stacja ogłasza listę koncertów

Jak już informowaliśmy, w nowej ramówce rozgłośni wróci „Klub Trójki”, będzie emitowany od poniedziałku do czwartku w godz. 20-21.

Roszady w zespole Trójki

Od połowy stycznia szefową Trójki jest Agnieszka Szydłowska, wcześniej związana ze stacją przez kilkanaście lat (odeszła wiosną 2020 roku, w ostatnich latach współpracowała m.in. z newonce.radiem). W pierwszeuj połowie lutego wicedyrektorem Trójki został Michał Nogaś, wrócił do rozgłośni po ponad sześciu latach pracy w „Gazecie Wyborczej” i 3,5 roku współpracy z Radiem Nowy Świat.

Stanowisko sekretarza redakcji stacji objął Adam Sobieraj (w miejsce Roberta Kosickiego), a jego zastępcą został Mateusz Tomaszuk, który wrócił do rozgłośni po kilku miesiącach przerwy. Niedawno do stacji wróciła Katarzyna Borowiecka, w ostatnich latach związana z Radiem 357, obejmując stanowisko szefowej redakcji słowa. Z Radia 357 do Trójki przechodzi też Kuba Jonczyk. Natomiast kilka dni temu o swoim powrocie z Radia 357 do Trójki poinformowała reporterka Anna Dudzińska.

Zmiany w ramówce wprowadzono już w ostatnich tygodniach. W sobotniej ramówce pojawiła się audycja „Po prostu Wschód - magazyn Piotra Pogorzelskiego” (tydzień temu Pogorzelski został wicedyrektorem Polskiego Radia dla Zagranicy). W odświeżonej odsłonie nadawany jest „Informator ekonomiczny”, od miesiąca z rozgłośnią współpracuje Max Cegielski, na antenę wróciła audycja „HCH” Bartka Chacińskiego i Jacka Hawryluka.

Trójka pożegnała się natomiast z prowadzącą wywiady polityczne Beatą Michniewicz, którą od początku kwietnia zastąpi Renata Grochal.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Według badania Radio Track od listopada ub.r. do stycznia br. Trójka miała 2 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 2,2 proc. rok wcześniej

Dołącz do dyskusji: Nowa ramówka Trójki. Będą Kuźniar, Afrojax i Młynarski

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Utb
Ciekawe czy za zmianami pójdzie też zmiana oprawy muzycznej Trójki ?
17 0
odpowiedź
User
Iwona
Nie słucham Trójki
30 16
odpowiedź
User
Jbb
No trudno. Nie wracam
34 10
odpowiedź