SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Trójka z charytatywną akcją „Święta Bez Granic 2019”, licytacja na rzecz utalentowanych dzieci. Jubileuszowego „Karpia” zaśpiewały gwiazdy

W piątek, 29 listopada, na antenie radiowej Trójki ruszy tegoroczna edycja charytatywnej akcji „Święta bez granic”. Tego samego dnia odbędzie się też pierwsza z trzech aukcji, a premierę będzie miała świąteczna piosenka „Karp 2019”. W tym roku zaśpiewały ją gwiazdy - m.in. Stanisław Soyka, Justyna Steczkowska i Ania Rusowicz. Dochód z akcji trafi do utalentowanych dzieci z niezamożnych rodzin.

Article

„Święta bez granic” to prowadzona od 27 lat akcja Trójki, z której pieniądze za każdym razem przeznaczane są na inny cel. W ubiegłym roku zostały przekazane dzieciom z Mariupola na Ukrainie – trójkowicze zebrali na ten cel ponad 1,2 mln zł. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/trojka-zebrala-1-2-mln-zl-dla-dzieci-z-mariupola Co roku w ramach kampanii odbywają się trzy licytacje na antenie, na które znane osoby – przyjaciele Trójki przekazują cenne fanty. W tym roku wystartują one w najbliższy piątek, a zbiórkę poprowadzi Kuba Strzyczkowski.

Dziennikarz jest też autorem słów do nowego „Karpia”, czyli piosenki „Dwudziesty raz…”. Jubileuszowy utwór skomponował Wojciech Kaleta, a zaśpiewali ją Przyjaciele Karpia 2019 w gwiazdorskim składzie, w którym znaleźli się: Dorota Miśkiewicz, Anna Rusowicz, Justyna Steczkowska, Barbara Wrońska, Kuba Badach, Piotr Rogucki, Stanisław Soyka, Mieczysław Szcześniak, Sławek Uniatowski oraz Kwartet Rampa. Towarzyszy im Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy.

Piosenka znajdzie się na płycie „Święta bez granic 2019” obok pierwszego „Karpia” z 2000 roku i utworów takich artystów, jak m.in. Zbigniew Wodecki, Ania Rusowicz, czy  Voo Voo. Całkowity dochód ze sprzedaży płyty przeznaczony zostanie na stypendia dla utalentowanych dzieci z niezamożnych, polskich rodzin - podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja. Płyta będzie do kupienia od 29 listopada na stronie sklep.polskieradio.pl oraz w dobrych sklepach muzycznych.

Akcję charytatywną PR3 można wesprzeć także wysyłając SMS o treści POMOC pod numer 7545 (koszt 6 zł 15 gr z VAT). Sms działa do 15 stycznia 2020 r. Wszyscy operatorzy zrzekli się swojego dochodu.

Według badania Radio Track udział Trójki w rynku słuchalności w trzecim kwartale br. wyniósł 4,6 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Trójka z charytatywną akcją „Święta Bez Granic 2019”, licytacja na rzecz utalentowanych dzieci. Jubileuszowego „Karpia” zaśpiewały gwiazdy

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
excalibur
Bez Andrusa ? Manna ? Wałkuskiego ? I jeszcze wielu innych ? Żal ...
9 4
odpowiedź
User
Gość X
20.Karp. Za to po odejściu Stanisławczyk do Karpi wrócił Niedźwiecki. Mam wszystkie Karpie. Jeszcze pamiętny z Tadlą i Kraśko.
4 1
odpowiedź
User
tru
Miała być płyta z wszystkimi "Karpiami", tak jak na 10-lecie. I co?
4 0
odpowiedź