SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Trójkowy Ossobowy” Wojciecha Ossowskiego w Trójce zawieszony na czas epidemii

Cotygodniowa audycja Wojciecha Ossowskiego „Trójkowy Ossobowy” spadła z ramówki Programu III Polskiego Radia. Nadawca nie odpowiedział na nasze pytanie, czy jest to chwilowa zmiana czy definitywny koniec programu. Ossowski z Polskim Radiem związany jest od 1986 roku.

fot. Polskie RadioArticle

„Trójkowy Ossobowy” był nadawany od godz. 2.00 do 4.00 w nocy z czwartku na piątek. Ostatnie wydanie wyemitowano w piątek 3 kwietnia. W ramówce na 10 kwietnia zamiast tej audycji są powtórki programów: „Myślidziecka 3/5/7” (godz. 2.00-3.00) i „Soul - muzyka duszy” (godz. 3.00-4.00).

Rzeczniczka Polskiego Radia nie odpowiedziała na nasze pytanie, czy jest to czasowa zmiana tymczasowa czy stała. Według naszych ustaleń emisja „Trójkowego Ossobowego” została zawieszona na kilka tygodni, ponieważ w związku z zagrożeniem epidemicznym Polskie Radio stara się, żeby jak największa liczba audycji była realizowana przez dziennikarzy z domów.

Ossowski z Programem Trzecim Polskiego Radia związany jest od 1986 roku. Prowadził autorskie audycje muzyczne, m.in. „Folk – muzyka z przyszłości”, „Folk w Pigułce”, „Klub Folkowy”, „Ossobliwości muzyczne”. Współpracuje też z Programem Drugim Polskiego Radia, gdzie raz w tygodniu prowadzi krótką audycję o muzyce folkowej.

Gwiazdy opuszczają Trójkę

W końcu stycznia Trójkę opuścił Dariusz Rosiak, autor audycji „Raport o stanie świata”, z którym nie prolongowano umowy. W ciągu ostatniego miesiąca z Trójką pożegnało się kilkoro dziennikarzy i prowadzących. 9 marca z anteną rozstała się dziennikarka muzyczna Anna Gacek, nie przyjmując nowej propozycji współpracy. Kilka dni później po 55 latach współpracy z Trójki odszedł Wojciech Mann, który w ostatnim czasie prowadził kilka audycji, m.in. „W tonacji Trójki” razem z Gacek. Później z rozgłośnią pożegnali się również Gaba Kulka i Jan Młynarski, a po nich  Jan Chojnacki, a także Wojciech Waglewski z synem Bartoszem („Fisz”). Szefostwo anteny zawiesiło także coniedzielną audycję „Sjesta” Marcina Kydryńskiego. W tym przypadku Polskie Radio wyraźnie stwierdza, że jest to zmiana tymczasowa: - W związku z sytuacją epidemiologiczną ramówki wszystkich programów Polskiego Radia zostały zmodyfikowane, w tym również Trójki. Informacje o zmianach, audycjach i akcjach specjalnych przesyłamy do mediów na bieżąco w informacjach prasowych - poinformowała portal Wirtualnemedia.pl Monika Kuś z biura zarządu publicznego nadawcy.

Obecnie szefem Programu III Polskiego Radia jest Tomasz Kowalczewski.

Z danych Radio Track Kantar Polska wynika, że w 2019 roku udział Trójki w rynku wyniósł 5,1 proc. Stacja tym samym zanotowała najsłabszy wynik od początku lat 2000.

Polskie Radio w 2018 r. osiągnęło wzrost wpływów sprzedażowych o 12,96 proc. do 336,53 mln zł oraz 15,3 mln zł zysku netto (wobec 2,79 mln zł rok wcześniej). 69 proc. przychodów spółki pochodziło z abonamentu i związanej z nim rekompensaty, na koniec roku nadawca zatrudniał 1 285 pracowników etatowych, o 30 więcej niż przed rokiem.

Dołącz do dyskusji: „Trójkowy Ossobowy” Wojciecha Ossowskiego w Trójce zawieszony na czas epidemii

59 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Józek
Wreszcie PiS się ogarnął i czyści "3" z komunistycztycznych skamielin. .najciekawsze, że i ci ulokowani tam zaraz po stanie wojennym czy przez postkomunistów w latach 90 to radio sobie sprywatyzowali tworząc sitwę , którą sami nazwali "zespół"i nie było mowy by ktoś o konserwatywnych poglądach przebił się na antenę. Jak się zdegenerowali niech świadczy ówczesna dyrektor Jethon, która dziś jest w Soku z Buraka vzy Mann, który bluzga na YouTube do 40 oglądających.
odpowiedź
User
Szkoda
Może nie zawsze było kolorowo w Trójce, ale nigdy nie było aż tak czarno, smutno, źle, ponuro, byle jak, bez treści, bez motywu, bez polotu, bez dobrej muzyki, bezdennie po prostu. Wielka wielka szkoda, że politycy dotykają się do mediów i to nie tylko publicznych. 😕😕😕😕😕😕😕😕
odpowiedź
User
tolek
Wyłączyłem Trójkę po ponad 20 latach. Od czasów kwarantanny jakieś gadki o Bogu, JP II teraz rocznica Smoleńska...ja rozumiem radio publiczne, ale teraz to włączyć Radio Maryją i Trójkę to jeden grzyb w barszczu. Wykastrowali Trójkę tak jak wyrżnęli Araby w Janowie Podlaskim.
odpowiedź