SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trójmiasto wkrótce z 1 mln metrów kwadratowych powierzchni biurowych

W 2021 roku Trójmiasto będzie trzecim rynkiem regionalnym, na którym zasoby biurowe przekroczą 1 mln m kw. powierzchni - szacuje firma doradcza JLL.

biurowiec Wave / GdańskArticle

Połączenie potencjału Gdańska, Sopotu i Gdyni przekłada się na rosnącą atrakcyjność inwestycyjną i coraz większą skalę sektora biurowego. To właśnie  na trójmiejskim rynku biur mieści się największy kompleks biurowy w Polsce. Co więcej, w Gdańsku planowane jest pierwsze w Polsce miasteczko biurowe w ramach portu lotniczego https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/gdansk-lotnisko-airport-city-gdansk-miasteczko-lotniskowe-plan-zdjecia-jak-bedzie-wygladalo, natomiast Gdynia zaoferuje powierzchnie biurowe zlokalizowane bezpośrednio przy nabrzeżu.

Według ubiegłorocznych szacunków JLL, w 2021 roku Trójmiasto będzie trzecim rynkiem regionalnym, na którym zasoby biurowe przekroczą 1 mln m kw. powierzchni.

- W ciągu ostatnich kilku lat Trójmiasto przeszło niesamowitą metamorfozę, stając się jedną z najbardziej pożądanych polskich lokalizacji inwestycyjnych, która nie tylko zapewnia nowoczesne zaplecze biurowe, ale też przyciąga pracowników wysoką jakością życia. Aktualnie najczęściej wybieraną przez deweloperów biurowych dzielnicą w Trójmieście jest Oliwa w Gdańsku, a już niedługo atrakcyjną lokalizacją z projektami typu mixed-use stanie się Młode Miasto, planowane na terenach postoczniowych. Wzrasta również zainteresowanie terenami wokół portu lotniczego. Plany inwestycyjne w Gdyni także nabierają tempa - rozwija się tam dzielnica biznesowa w okolicy przystanku PKM Stadion, a w najbliższych latach przewidujemy również wzrost atrakcyjności Śródmieścia w okolicach tamtejszego nabrzeża - powiedziała Magdalena Sierant, starszy konsultant w trójmiejskim biurze JLL.

Oferta Gdańska, Gdyni i Sopotu oferuje zarówno duże huby biurowe z tzw. drapaczami chmur, odnowione kamienice, jak i biurowce zlokalizowane na obrzeżach miast. Aktywność deweloperów, którzy realizują w tym momencie 160 tys. m kw. nowej powierzchni, idzie w parze z popytem. W pierwszej połowie tego roku najemcy wynajęli blisko 35,2 tys. m kw. Całkowite zasoby biurowe kształtowały się natomiast na poziomie ponad 790 tys. m kw.

Rok po roku popularność rynku biurowego w Trójmieście potwierdza niski współczynnik pustostanów, który na koniec pierwszego półrocza wynosił 6,06%. Obecnie czynsze transakcyjne w Trójmieście wahają się w przedziale od 13 do 14 euro / m kw./ miesiąc.

Dołącz do dyskusji: Trójmiasto wkrótce z 1 mln metrów kwadratowych powierzchni biurowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl